anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

BRAK ZWROTU GOTÓWKI ZE STRONY SPRZEDAJĄCEGO,PO ZWROCIE TOWARU

Matulewicz1967
#7 Wielbiciel#

Kupiłem wkrętarke ,która miała byc wyposazona w bity,wiertła nasadki kluczy itp. CO BYŁO W OPISIE I NA ZDJĘCIU.,Okazało sie ze dostałem tzw gołą wkrętarke Napisałem ze ta firma to oszustwo,Po odesłaniu liczyłem na zwrot wpłaty,teras straszą MNIE adwokatem sprawą i opłatą za pszechowanie tej wkretarki 5zł dziennie art 551KC.NA

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Trzeba rozłączyć dwie rzeczy, 1- otrzymujesz towar niezgodny z  opisem reklamujesz, nie zwrot, otwórz dyskusję i domagaj się tego co było w ofercie:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa 2, za komentarz odpowiadasz i już.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Trzeba założyć dyskusję i reklamować. W najgorszym razie allegro by sprzedawcę przymusiło do wywiązania się z umowy albo wypłacenia z projecta. Większość sprzedających tutaj grzecznie załatwi sprawę na korzyść klienta nawet wtedy gdy nie koniecznie ma rację. Każda gwiazdka mniej nie mówiąc o negatywie przekłada się tutaj na gorsze wyświetlanie ofert, a co za tym idzie na mniejszą sprzedaż. W związku z tym negatyw bez próby polubownego rozwiązania sprawy krótko mówiąc doprowadza sprzedawców do piany na buzi. 

Teraz inną kwestią jest to co kupiłaś, a to co miałaś dostać. Bez linku do aukcji nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy problem tkwi po stronie sprzedawcy czy allegro. Opis aukcji oraz tytuł oferty ten z prawej strony to jest to co sprzedaje sprzedawca. Natomiast główny tytuł to niestety katalog allegro, często są z nim problemy. Katalog dotyczy wszystkich produktów wszystkich sprzedawców wystawiających produkt z danym kodem EAN. Sprzedawca nie ma możliwości samodzielnego zmieniania go. Przy wystawianiu oferty gdy katalog się nie zgadza prosi allegro o zmianę. W zależności od różnych ważnych czynników jak: jak dzień tygodnia czy humor pracownika lub jego wiedza ( a tej specjalistycznej pracownicy allegro nie posiadają) katalog jest zmieniany lub nie. Teraz jeśli allegro odrzuci zmianę to sprzedawca ma do wyboru sprzedawać pod błędnym tytułem katalogowym, nie sprzedawać wcale lub kupić nowy kod EAN od oczywiście współpracującej z allegro firmy. Teraz jeśli zmiana zostanie przyjęta to zmienia się produkt u wszystkich innych sprzedawców podpiętych do tego katalogu, nawet nie są oni o tym informowani. Były tu już przypadki gdzie klient sprzedawał lusterko samochodowe za 20zł, a kilka miesięcy później okazało się że katalog pokazuje mu część samochodową za kilkaset złotych.... Tak allegro zawsze wie lepiej co kto sprzedaje od samych sprzedawców. Tutaj mogło być podobnie, mógł wystawić gołą wiertarkę, a ktoś inny potem poprawił katalog na potrzeby swojej aukcji. 

Teraz tylko dyskusja. Jeśli rzeczywiście w opisie było co innego to złóż reklamacje w dyskusji. Jeśli nie i wysłałeś to jako zwrot to żądaj zwrotu kasy. 

Na przyszłość polecam spokojniej rozwiązywać takie sprawy. Ja rozumiem nerwy i stres. Ale inaczej reaguje człowiek gdy podejdzie się do niego na spokojnie, a inaczej gdy od razu z buzią i od oszustów. Szczególnie że na tym portalu połowa negatywów jest z winy "udoskonaleń serwisu", sprzedawcy są zmęczeni wiecznym tłumaczeniem się: za błędy katalogowe, z 4rech liter wzięty czas dostawy, szopki z dostawą allegro onem, szopki z miniprzesyłką itp itp. Nie mówię, że każdy sprzedawca jest super, ale większość to normalni, zwykli ludzie zdecydowanie wolący ewentualne problemy załatwić na spokojnie i zachować dobrą opinię. 

oznacz moderatorów