anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, gdy po 3 miesiącach od zakupu telefon został zablokowany przez operatora?

Dziub0
#7 Wielbiciel#

Kupiłem telefon Samsung A51 po 3 miesiącach telefon został zablokowany przez operatora. Sprzedający twierdzi że nic na ten temat nie wie bo sam kupił ten telefon i użytkował go tylko tydzień po czym sprzedał. w opisie aukcji nie było słowa o zakupie na raty. Czy taką sprzedaż obejmuje program ochrony kupujących. Jak mogę oddzyskać pieniądze? zakup od osoby prywatnej. 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Najpierw otwórz dyskusję przez Allegro, zgłoś tam swoje reklamację, allegro wezwie sprzedawcę do uregulowania zobowiązań z tytułu zawartej umowy:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE  oczywiście że możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

Stasiek258
#1 Nowicjusz#

Cześć, mam podobną sytuację. Jak zakończyło się u CIebie?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#20 Guru#

@Stasiek258 Zrób to co poradził @LEW433 

 

Najpierw otwórz dyskusję przez Allegro, zgłoś tam swoje reklamację, allegro wezwie sprzedawcę do uregulowania zobowiązań z tytułu zawartej umowy:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE  oczywiście że możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

 
 
 
 
oznacz moderatorów

ggendz
#2 Obserwator#

Po pierwsze - zgłoś popełnienie przestępstwa na Policji. Ktoś, kto "po tygodniu" sprzedaje kupiony "od kogoś" telefon może być paserem albo złodziejem. Potem polecą terminy albo tobie ktoś zarzuci współudział.

oznacz moderatorów

komis-bell
#17 Koryfeusz#

@ggendz Sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje. Policja raczej nic z tym nie zrobi niestety.
Problem jest taki, że urządzenie pomimo tego, że zgodnie z prawem jest własnością operatora to operatorowi w najmniejszym nawet stopniu na nim nie zależy - kompletnie go to nie interesuje.
Zależy mu jedynie aby jego pierwotny użytkownik spłacał raty.
Jeśli zgłosisz się z takim nabytym od kogoś, zablokowanym telefonem do operatora to powiedzą Ci, że nic w tej kwestii nie pomogą i powinieneś zgłosić się do osoby od której taki telefon kupiłeś i z tą osobą wszystko wyjaśnić.
W razie problemów pozostaje powództwo cywilne.

oznacz moderatorów

ggendz
#2 Obserwator#

Czy warto wystąpić do Policji zależy od:
- przyczyny blokady (nie musi chodzić o raty, może chodzić o kradzież - klient zgłasza, operator blokuje) (nie znam tu szczegółów)
- od kwoty - próg to obecnie coś poniżej 500zł?
- od determinacji, czasu wolnego i dostępu do prawnika.
Moim zdaniem podlega pod paragrafy - celowe wprowadzenie w błąd z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej, wyłudzenie, paserka. Skoro znany jest pierwotny właściciel to dojście do prawdy nie powinno być kosztowne. Droga przez Allegro też powinna być ruszona, to oczywiste.

oznacz moderatorów

komis-bell
#17 Koryfeusz#

@ggendz Nie twierdzę, że nie powinno się tego zgłaszać lecz, że policja raczej się tym nie zajmie - mogę być jednak w błędzie co do tego.

oznacz moderatorów

ggendz
#2 Obserwator#

Brak reakcji zachęca do następnego przekrętu. Nigdy nie wiesz, czy nie było Was więcej. Jak wspomniałem.. to zależy od kilku czynników a głównie od Ciebie. Zapłaciłeś pewnie z 900-1000 .. niby nie fortuna ale ..

oznacz moderatorów