anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, jeśli status paczki widnieje jako doręczony, a ja jej nie mam?

irina_57
#1 Nowicjusz#

Kurier DPD nie dostarczył przesyłki do mnie, twierdzi że zostawił ją pod drzwiami na moje życzenie (nie było mnie w domu) i na tej podstawie DPD twierdzi że przesyłkę doręczono. Czy ktoś już tak miał i co mogę zrobić? Przesyłka była opłacona. Koszt ponad 120 pln. DPD udaje że ich to nie dotyczy.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@irina_57 Tak, poczytaj tutaj wątki. Powołują się na ustawę covidową ( nie wymaga podpisu). Poproś sprzedającego aby reklamował w dpd - a Ty reklamuj u niego.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ulepa
#7 Wielbiciel#

To nic nie da.

Jestem w takiej sytuacji allegro nie pomaga a firma kurierska twierdzi że przesyłka dostarczona 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@irina_57 a było to na Twoje życzenie ? skoro o to prosiłeś to Twój problem 😞 Jak bez Twojej wiedzy to zrobił to niech szukają 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@irina_57 W takiej sytuacji składasz reklamację sprzedawcy - to on zgodnie z prawem odpowiada za przesyłkę do czasu, aż ją otrzymasz. Jeżeli paczka nie zostanie dostarczona, możesz domagać się ponownej wysyłki lub po odstąpieniu od umowy niezwłocznego zwrotu wszystkich kosztów. Jeżeli będzie problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro. Gdyś mimo to nie otrzymał towaru i zwrotu wpłaty, możesz wystąpić do Allegro z wnioskiem o zwrot pieniędzy z POK. Wnioski są rozpatrywane średnio w czasie 7 dni.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

Samo twierdzenie kuriera, że dostarczył paczkę to za mało, sprzedawca musi Ci udowodnić wydanie rzeczy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @irina_57, napisz proszę do Sprzedającego w tej sprawie. Dopiero on będzie mógł wystąpić z reklamacją u przewoźnika.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@mr_oma A jeśli nie była to sprzedaż konsumencka..? 🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko, rozumiem, że pytasz o to w kontekście odpowiedzialności za przesyłkę? Jeśli umowa została zawarta między przedsiębiorcą (Sprzedający) oraz osobą fizyczną (Kupujący), do momentu potwierdzenia otrzymania produktu lub usługi, odpowiedzialność ponosi Sprzedający. Gdy stronami w transakcji są dwie osoby fizycznie lub dwóch przedsiębiorców, Kupujący sprawę ewentualnej zguby powinien konsultować z firmą dostawczą.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@mr_oma Brawo 😉 To był taki mały teścik 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Ulepa
#7 Wielbiciel#

Jestem w podobnej sytuacji przesyłka widnie jako dostarczona a nie widziałam jej na oczy.

Kurier twierdzi że dostarczył paczkę a ja nie mam ani pieniędzy ani paczki i jestem 140 zł w plecy ...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ulepa jaką odpowiedź otrzymałaś we wniosku z Allegro Protect?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Bigbananas
#7 Wielbiciel#

Ja miałem tak z Inpostem 3 razy. Paczka doręczona w systemie, a ja jej nie mam. Zazwyczaj kurierzy je przywożą następnego dnia. Nie wiem o co chodzi, czy mają jakieś normy, ale czuję w tym jakiś szwindelek. Dzisiaj dokładnie mam taką samą sytuację. Całe szczęście, że zostawiłem sobie wydruki stron. Dostawca, i tu kto by pomyślał, Pocztex. Pierwsza informacja na temat paczki: 

W transporcie2024-07-23 12:05:28 
W doręczeniu2024-07-23 12:19:38

 

druga informacja 

W transporcie2024-07-23 12:05:28 
W doręczeniu2024-07-23 16:12:50 
Doręczona2024-07-23 16:15:03

 

Niestety. Paczki nie mam. Zobaczę jutro. Jak się pojawi kurier z Pocztexu to mu co nie co powiem. Jedno jest zauważalne. Kupuje się fajnie na allegro, ale problemem są firmy kurierskie. Po prostu dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo. Dzisiaj czekałem na kuriera - Inpost. Dzwonię do niego, a on mi mówi, że zostawił paczkę pod drzwiami, gdyż nikogo w domu nie było. Oczywiście kłamał drań jeden, bo siedziałem dzisiaj w domu cały czas, gdyż paczka to była dzisiaj priorytetem. Kolejna wpadka. Może kiedyś Allegro wpadnie na pomysł i otworzy własną firmę kurierską. 

oznacz moderatorów