anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić kiedy kupujący wysłał zwrot ale w paczce nie było towaru?

Lila_23
#1 Nowicjusz#

Mam taką sytuację, sprzedałam na Allegro Lokalnie telefon używany ale sprawny bez żadnych wad, za niewielkie pieniądze bo 150 zł. Kupujący otrzymał towar i stwierdził że telefon nie działa sprawnie, podał dwie wady. Zgodziłam się że przyjmę zwrot i oddam mu pieniądze jak otrzymam zwrot telefonu. Paczkę dostałam, w środku była ładowarka i kartonik po telefonie i nic więcej, telefonu brak. Kupujący wyzywa mnie od oszustów i żąda zwrotu pieniędzy. Co teraz? Zgłosiłam sprawę do Inpostu złożyłam reklamację do paczki. Jakieś rady?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

NipponShorty
#12 Orędownik#

@Lila_23 paczka nosiła jakieś ślady uszkodzenia? Nauczka niestety na przyszłość by dokumentować otwarcie takiej przesyłki bo teraz jest słowo przeciwko słowu. Jako sprzedawca prywatny nie miałeś obowiązku zgadzać się na zwrot a rozpatrzeć to jako reklamacje. Zapytaj czy kupujący posiada jakiś dowód że włożył telefon do przesyłki.

oznacz moderatorów

Lila_23
#1 Nowicjusz#

Zgłosiłam sprawę do Inpostu ale szczerze mówiąc paczka nie wyglądała na otwieraną. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Lila_23 ale jeśli chodzi o przewoźnika to jest to najmniej prawdopodobny scenariusz. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Lila_23
Poinformuj kupującego, że jeśli nie odeśle telefonu zgodnie z ustaleniami to zgłosisz na policję podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 286 kk.
Policja mając numer IMEI (jest na pudełku) będzie w stanie ustalić aktualnego posiadacza urządzenia jeśli będzie ono miało kartę SIM w środku.

oznacz moderatorów

Lila_23
#1 Nowicjusz#

O tym nie pomyślałam, dziękuje za podpowiedź. 

oznacz moderatorów