anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby przycisk Kup Teraz był dostępny muszę podać numer telefonu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boleknielolek
#9 Pomysłodawca#

Witam aby przycisk Kup Teraz był dla dostępny, muszę podać swój numer telefonu ? W jakim celu ?

oznacz moderatorów
191 ODPOWIEDZI 191
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:56421077 dwa pierwsze podane przez Ciebie konta zablokowaliśmy, natomiast właściciel trzeciego konta niczego nie sprzedaje, czy możesz sprawdzić jeszcze raz czy to na pewno z tego konta otrzymałeś taką wiadomość? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

A proszę bardzo 🙂
https://allegro.pl/uzytkownik/sylwunia16x18

jest jeszcze :
https://allegro.pl/uzytkownik/hubertkozlowski , ale widzę, że konto już zawieszone. 

Proszę zauważyć, że te konta mają ponad 10 lat stażu. Albo ktoś założył i cierpliwie czekał, albo konta te zostały zhackowane.

Byłoby świetnie gdyby filtr wiadomości wyłapywał takie "propozycje" i z automatu ostrzegał napalonych na kupno - na o-el-iksie tak jest 😉 

No i może jakieś ostrzeżenie na głównej, że allegro nie wysyła takich smsów? 😉

oznacz moderatorów
mohuize
#7 Wielbiciel#

Ja otrzymałem taką wiadomość od konta [edycja]

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mohuize czy możesz podać z jakiej oferty wystawionej przez Rudzieleec33 chciałeś skorzystać i otrzymałeś informację, że konieczne będzie podanie numeru telefonu, aby udostępnić Kup Teraz? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mohuize
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mohuize @Client:56421077 wyjaśniło się, chodziło o konto Rudzieleec33 (drugie "e" jest podwójne). Edytowałam Wasze poprzednie wypowiedzi, a konto zgłosiłam to odpowiedniego działu - dziękuję za Wasze zgłoszenie!
@Client:101100470 dziękuję również za Twoje zgłoszenie, podane przez Ciebie konto także zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
wieniu91
#2 Obserwator#

Właśnie dostałem podobnego screena od konta solders39 na Allegro lokalnie. Wystawia 1 rzecz, MacBook Air m1.

898B2BC4-9145-4254-A1A3-D9B7B7583076.png

oznacz moderatorów
Client:56421077
#8 Zapaleniec#

Cześć wszystkich, 

Od jakiegoś czasu dostaje takie same screeny na allegro lokalnie. Sprzedający dodatkowo prosi mnie o podanie numeru telefonu, aby mógł aktywowac opcje kup teraz. Pozniej jakiekolwiek kontakt znika. Ponizej nicki podejrzanych sprzedawców:

Proszę o weryfikację. Allegro nie daje możliwość zgłoszenia podejrzanego sprzedawcy. 

Rudzieleec33 

Tomyk1

kuba_perkowski21 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To nowa metoda na wyłudzanie pieniędzy stosowana na Lokalnie. Sprzedawca przysyła potem SMS-em link do fałszywej strony służącej wyłudzeniom. Możesz to zgłaszać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ad72cbbb-fdaf-464c-8e73-b594ab339c50

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:56421077 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Tak jak napisał @xyz96 nie są to uczciwi Sprzedający. Podane przez Ciebie konta zostały już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:56421077
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przy okazji, mam poniżej kolejne konto. Sprzedawca chciał wyłudzić dane osobowe:

Piszczyk70

 

I potwierdzam informacje od kolegi/koleżanki wyżej, wstępnie nie brałem pod uwagi oszustw na allegro. Jeden link już otrzymałem, numer od razu zablokowałem. 

oznacz moderatorów
MilaiGrzes
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.  Mam pytanie odnośnie zamówienia na allegro lokanie.  Chciałem zakupić konsolę i poprosiłem o dodanie " Kup Teraz " po chwili otrzymałem wiadomość że aby była możliwa taka opcja muszę podać nr telefonu? Czy tak powinno być czy jest to próba oszustwa? Poproszę o pilną odpowiedź pozdrawiam 

oznacz moderatorów
mohuize
#7 Wielbiciel#

Oszustwo.

Przed chwilą sam padłem ofiarą. Sprzedający wmówił mi, że przyjdą dwa potwierdzenia, a zaczęły przychodzić kolejne.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie daj się na to nabrać to próba wyłudzenia ,zawsze kupuj tylko przez allegro i zgodnie z ich zasadami a unikniesz kłopotów .

oznacz moderatorów
FalszywyPiatek
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-05-04-14-07-26-846_pl.allegro.jpg

Screenshot_2021-05-04-14-07-45-226_com.google.android.apps.messaging.jpg

 link prowadzi do fake strony. Ładna ściema.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FalszywyPiatek bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie. To konto zostało już przez nas zablokowane. 
@MilaiGrzes jeśli Ty otrzymałeś wiadomość z konta o innym loginie, podaj go proszę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MilaiGrzes To nowy sposób na wyłudzanie danych, wyłudzanie pieniędzy itp. Oszuści posługują się przy tym prawdziwym lub spreparowanym komunikatem Allegro. Aby dodać opcję Kup teraz nie trzeba podawać numeru telefon - po podaniu otrzymasz SMS-em fałszywą stronę służącą wyłudzeniom.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MilaiGrzes Był już dziś taki wątek, moderator potwierdziła że to próba oszustwa, dodanie opcji "kup teraz" nie zmusza kupującego do podawania nr. telefonu.

oznacz moderatorów
Natalia8817
#2 Obserwator#

Sprzedający:[edycja] identyczna sytuacja. Po podaniu nr tel wysyla sms z linkiem do wymuszen. 

oznacz moderatorów
Natalia8817
#2 Obserwator#

Screenshot_2021-05-08-16-44-22-998_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów