anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się śledzić przesyłkę zwrotną

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłem przedmiot na allegro lokalnie, umówiliśmy się na zwrot zanim paczka przyszła. Teraz leży w paczkomacie, czy w razie czego jak zostanie odesłana do nadawcy (jak nie odbiore) to będzie można ją śledzić? W razie, gdy sprzedawca nie odda pieniędzy to musiałbym mieć potwierdzenie, że on paczke odebrał.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro na Allegro Lokalnie nie udostępniamy statusów przesyłek, ale mając numer przesyłki możesz sprawdzić to na stronie InPost. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

a skąd można wziąć nr przesyłki?  Jak nie odbiore paczki to otrzymam nr przesyłki którą dostanie nadawca?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@narkes_allegro Nieodebrana przesyłka z paczkomatu zawsze wraca do sprzedawcy bezpłatnie. Nie musisz niczego śledzić. Nie jesteś nadawcą tej przesyłki, nie odebrałeś jej, więc w przypadku jej zaginięcia za nią nie odpowiadasz. Jeżeli sprzedawca nie odda Ci pieniędzy, po 14 dniach od zakupu złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, już mi ulżyło, pozdrawiam!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyżej masz podany nieprawidłowy link. O zwrot środków z POK występujesz tu; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@narkes_allegro 

Akurat miałem ostatnio taki przypadek i powrót można śledzić pod tym samym numerem, jaki miała w stronę do paczkomatu.

To się chyba zmieniło od niedawna, chociaż powód może był inny. Kiedyś w podobnej sytuacji (chociaż wtedy była chyba komisyjnie otwierana w inposcie) wracała z innym numerem.

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź 😉 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@narkes_allegro 

Update: powrót nieodebranej paczki można śledzić, ale to śledzenie skończyło się na powrocie do oddziału (o czym przekonałem się dzisiaj). Paczka dostała nową etykietę (numer zaczyna się od 5200000... ; chyba przypisana seria do zwrotów) w tym samym momencie, jak tamta ma ostatni status "zwrot do nadawcy".

A zatem: nie, nie da się sprawdzić po numerze paczki nadania, czy dotarła do nadawcy z powrotem. To jest właściwa wersja zdarzeń ;]

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Też mam update, bo minął czas odbioru. Info w zdjęciu.zwrotu.png

oznacz moderatorów