anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę anulować zamówienie które jest wzięte na raty?

Matthiui
#7 Wielbiciel#

kupilem na raty procesor do komputera który jest nowy ale nie ma nigdzie mowy o gwarancji. Sprzedający nie wystawia faktury oraz nie ma w zakładce ZWROTY informacji o możliwym zwrocie. Czy mogę anulować to zamówienie, przedmiot został zapłacony.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Matthiui Tak, możesz. Raty nie pozbawiają konsumenta prawa do odstąpienia od umowy. Wyślij sprzedawcy mailem oświadczenie o rezygnacji, on zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, pieniądze trafią do banku, a Ty z bankiem rozwiążesz umowę kredytową.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jasne,  że możesz. O ile to był zakup konsumencki.  Ale gwarancja nie  jest Ci do niczego potrzebna. Nawet producent nie musi jej udzielać.  Sprzedawca odpowiada z ramienia rękojmi przez 2 lata. Więc możesz być spokojny. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Matthiui
#7 Wielbiciel#

A jak sprawdzić czy to był zakup konsumencki ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Matthiui Nie jest to łatwe. Sprzedawca musi prowadzić zarejestrowaną działalność gospodarczą - wtedy jest to sprzedaż konsumencka w relacji z osobą prywatną.  Na Allegro jednak tego nie sprawdzisz w wielu przypadkach, bowiem niektóre firmy sprzedają tu towary z kont prywatnych, bez oznak zarejestrowanej działalności, bez danych wymaganych ustawą, bez warunków zwrotów i reklamacji. Wyślij mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy i poczekaj na rekcję sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Matthiui
#7 Wielbiciel#

Ale tak czy siak mogę anulować zamówienie ? Przypomnę ze Jest to wzięte na raty zero i płatność już została zakończona.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz.

oznacz moderatorów

Matthiui
#7 Wielbiciel#

Pisząc do sprzedającego ?

oznacz moderatorów

Matthiui
#7 Wielbiciel#

I gdzie zostaje wysłany przelew skoro bank zapłacił za to ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, pisząc do sprzedającego. Przelew zostaje wysłany do banku a Ty kontaktujesz się z bankiem i rozwiązujesz umowę kredytową. Gdy sprzedający zleci zwrot wpłaty, otrzymujesz od Allegro powiadomienie mailowe.

oznacz moderatorów