anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę prosić aby sprzedający który nie wywiązał się z transakcji na dokonał zwrotu na Allegro?

Client:35430313
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam PSC 100 na Allegro lokalnie od marmor30. Przez kilka dni nie wywiązał się nie podał kodu po czym zaproponował zwrot pieniędzy i zażądał przekazania numeru mojego konta bankowego. Cała ta sprawa: wystawienie oferty, niezrealizowanie jej,  zażądanie numeru mojego konta bankowego wygląda podejrzanie. Boję się podać mu numer konta i chciałabym żeby zwrot pieniędzy został dokonany na moje konto na Allegro i później pieniądze zwrócone przez Allegro, tak jak było to dokonywane za inne zwroty towarów

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:35430313 przykro mi, że doszło do takiej sytuacji, jednak sprzedający nie ma możliwości zwrotu wpłaty tą metodą. W tej sytuacji słusznie poprosił Cię o podanie numeru konta w banku. Dobrze, że zachowałaś czujność, możesz ze spokojem podać mu numer konta, na który ma zostać zwrócona wpłata. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

matrix_01
#7 Wielbiciel#

Czyli w ramach Allegro Lokalnie sprzedający nie ma możliwości zwracać pieniędzy tą samą metodą którą do niego trafiły? Czy nie ma opcji: zwróć pieniądze? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@matrix_01 może zwrócić środki tą drogą również na Allegro Lokalnie pod warunkiem, że ma odpowiednią kwotę na saldzie Allegro Finanse. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

matrix_01
#7 Wielbiciel#

Czyli de facto prośba o podanie nr konta jest takim dodatkowym elementem a nie musem jak rozumiem. No chyba, że na allegro finanse nie można wpłacać swoich pieniędzy. Czy dysponuje Pani może jakimś screenem, który pokazuje miejsce, gdzie można "zlecić", kliknąć opcję zwrotu środków. Bo faktycznie prośba o nr konta jest podejrzana w sytuacji, gdy występują podejrzenia odnośnie danego sprzedającego- sam mam obecnie z tym problem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@matrix_01 właśnie nie można wpłacać swoich pieniędzy na Allegro Finanse, dokładnie to można to robić jeśli sprzedaż odbyła się na Allegro, ale nie jeśli miała miejsce na Lokalnie.
Jeśli kupujący ma środki na Allegro FInanse to taki zwrot może zlecić w zakładce Zamówienia od kupujących:

la_nika_0-1666282041910.png

Tutaj artykuł na ten temat, który możesz przekazać sprzedającemu, jest tam dokłądna instrukcja. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:35430313 Podanie nr. konta bankowego niczym nie grozi. Sam podawałem kilka razy nr. konta przy zwrocie zwrocie zakupu. Po samym numerze nikt sią włamie Ci na konto.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ludziska zapomnieli jak to było ładnych parę lat temu, jak nie było szybkich płatności, Blik i całej tej reszty. Wtedy 90% wpłat szło jako zwykły przelew i praktycznie każdy klient musiał mieć dostęp do numeru konta, bo inaczej nie mógłby dokonać płatności za zakup 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:35430313 Jak nie ma środków na AF a Ty nie chcesz to możesz czekać ale jak długo.....do czasu sprzedania czegoś za tyle żeby Ci zwrócić, była tu wielokrotnie propozycja doładowania konta AF ale Allegro nie wyraża zgody do dnia dzisiejszego. Pozostaje jednak(żeby było szybko) podanie nr. konta bankowego.

oznacz moderatorów