anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro lokalnie mogę odstąpić od zamówienia?

allegro_michalax
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Dokonałem zakupu na Allegro Lokalnie od osoby fizycznej. Czy mogę odstąpić od tego zakupu tak jak odstępuję od zakupów na "normalnym" Allegro?

Czy też muszę zapłacić, otrzymać towar i dopiero wtedy umawiać się ze sprzedającym na zwrot?

 

Pozdrawiam

Michał 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@allegro_michalax Jeżeli to zakup od osoby prywatnej, nie możesz odstąpić bez podania przyczyny, tak jak na zwykłym Allegro. Na Allegro Lokalnie nie masz jednak obowiązku zapłaty. Jeżeli nie zapłacisz w ciągu pięciu dni, transakcja zostanie uznana za niebyłą, a umowa kupna zostanie automatycznie rozwiązana - wynika to z regulaminu. Aukcja sprzedającemu się odnowi systemowo. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

allegro_michalax na lokalnie nie ma systemowego odstąpienia od umowy , musisz się dogadać ze sprzedawcą . Jeśli zakup od osoby prywatnej może być problem ze zwrotem , zakup od firmy masz pełne prawo do odstąpienia od umowy .

oznacz moderatorów

allegro_michalax
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Dzięki za informacje. Czyli jeżeli już zapłaciłem za przedmiot wraz z paczkomatem to mam teraz prosić Sprzedawcę aby mi anulował ten zakup (zanim wyśle do mnie towar) tak? Czy on jako osoba fizyczna może anulować mój zakup?

M.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@allegro_michalax Jeżeli już zapłaciłeś za towar od osoby prywatnej i się rozmyśliłeś, pozostaje Ci tylko porozumienie ze sprzedawcą. On nie może tego anulować w systemie, Ty też nie możesz, ale może po prostu nie wysłać Ci towaru i oddać pieniądze. Musisz się z nim porozumieć.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria

zakup od firmy masz pełne prawo do odstąpienia od umowy

 

Na pewno?

 

oznacz moderatorów