anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam zwrot pieniedzy w przypadku nieodebrania paczki z paczkomatu?

Client:67561014
#7 Wielbiciel#

Kupiłam na allegro lokalnie produkty od pewnego sprzedającego, zapłaciłam, po czym napisalam do sprzedawcy maile, dzwoniłam, pisalam wiadomości w aplikacji że potrzebuję faktury na zamówienie. Nie było jednak żadnej odpowiedzi ze strony sprzedawcy, numer telefonu podany przez niego należał do innej osoby. Co zrobić w tej sytuacji? Pilnie potrzebuję fakturę za zakupione rzeczy. Nie mogę przyjąć towaru bez faktury. Czy w tej sytuacji powinnam pozostawić paczkę w paczkomacie aby wróciła ona do nadawcy? Czy otrzymam wtedy zwrot pieniędzy? Dodam, że sprzedawca to rzekomo osoba prywatna. Wiec czy ma ona obowiązek zwrócić mi pieniądze? Co robić w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:67561014, przy transakcji niekonsumenckiej (w tym przypadku C2C) nie ma obowiązku wystawienia faktury. W naszej ocenie nie jest to również podstawa do odstąpienia od umowy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@Client:67561014  Zakupione przedmioty są prawnie Twoją własnością, więc sprzedający nie ma powodu, aby zwracać za nie pieniądze. Z kolei przy zakupie od nie-przedsiębiorcy nie ma on obowiązku przyjęcia odstąpienia od umowy, ale może to zrobić, jeśli się z nim dogadasz.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:67561014 Jeśli zakup był dokonany u osoby prywatnej to zwrot może nastąpić tylko za zgodą sprzedającego.
Jeśli dojdzie do sytuacji w której nie odbierzesz przesyłki i wróci ona do sprzedającego a ten nie wyrazi zgody na zwrot to będziesz musiała ponownie opłacić przesyłkę aby otrzymać zakupiony towar.
Zgodnie z prawem towar jest Twoją własnością i zgoda na zwrot to tylko i wyłącznie kwestia dobrej woli sprzedającego. Jeśli taką zgodę wyrazi to może on potrącić z kwoty zwrotu wszystkie poniesione przez niego koszty czyli np. prowizja, pakowanie, powrót przesyłki do nadawcy itp.

oznacz moderatorów