anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po zakupie towaru i opłaceniu z przesyłką sprzedawca może się wycofać

Client:102478651
#7 Wielbiciel#

Dziś rankiem szukałem do zakupienia rury pe 40. Wyskoczyło kilka stron więc je przeglondam. Najatrakcyjniejszą okazała się rura pe 40 -112metrów bieżących w cenie ok 7,50 zł. Na logikę za metr lecz nie ma ani w tytule ani w opisie dalszym że jest to cena za metr bieżący tylko za całość 112 metrów. Zrobiłem zakup łącznie z przesyłką za niecałe 100 zł. Przed godz 12 dzwoni sprzedawca i ze zdziwieniem pyta czy faktycznie ma mi wysłać 1 metr bieżący rury. Ja tego pana informuję że zakupiłem całość 112 metrów w tej cenie  na co on się wogóle nie zgadza, że skąd ja sobie taką cenę wymyśliłem za tyle towaru i że w każdej chwili może zrezygnować z tej transakcji bo allegro nie jest poważną platformą i takie rzeczy można wykonywać. Ja mu na to że tak niemoże ale on swoje że będzie stratny i chce polubownie wycofać się z tej transakcji na co niechętnie ale się zgodziłem. Nadal takie ogłoszenie widnieje na allegro i niezmienił jego treści. Pieniążki jeszcze niewróciły do mnie lecz mam pytanie czy po opłaceniu można się z tego wycofac skoro została zawarta między dwoma podmiotami już jakaś umowa oraz czy bez podania stanu ilościowego tzn ile takich rzeczy ma na stanie nagle jak w tym przypadku dzieli daną rzecz w tym przypadku rurę na kawałki. Według tego co podane zostało ma ich po moim zakupie jeszcze 111. Pozdrawuam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Umowa jest wiążąca dla obu stron, ale tu z cała pewnością jest to wina Allegro i ich katalogu (powiązania ofert), możesz iść do sądu ale moim zdaniem nic to nie da. Daj link do oferty!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102478651 daj link do aukcji ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:102478651
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:102478651  tak można sie wycofac powołując sie na art 84 KC - tzw błąd cenowy.

Jeśli cena jest rażąco niższa od ceny rynkowej i jest to łatwo zauważalne dla kupującego sprzedający może sie z takiej umowy wycofac a jak sam zauważyłeś "Na logikę za metr" wiec różnica cenowa była ewidentnie zauważalna dla kupującego.

Jest to w pełni zgodne z prawem. Sprzedający także są ludżmi i czasem popełniają błedy.

Oczywiście jelsi sprzedający wie o błedzie i go nie poprawia to hmmm mysle że ten sam zakup za dwa dni mógłby okazac sie wiążący bo wówczas już nie można by było tego uznac za błąd. No ale to tylko moje gdybania roztrzygnąc by musiał sąd.

oznacz moderatorów

Client:102478651
#7 Wielbiciel#

To jest właśnie to że sprzedawca nie podał czy jest to za metr tylko podał cenę za całość. Na logikę podał cenę za metr więc całość kosztowałaby grubo ponad 800 zł. Dla kupującego okazja dla sprzedającego ogromna strata. Ja to rozumiem różnica 50 zł a różnica 800 zł to jest trochę zaskakujące czy sprzedawca ma głowe na swoim miejscu haha. Pozdrawiam i oby jak najmniej takich pomyłek.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

albo on zmienia i bot allegro mu zmienia znowu i tak się ganiają jak dzieci 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

To jakaś pomyłka ta oferta, ale czemu sprzedający jej nie poprawi?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Moze poprawil ale alegro mu odpoprawilo np po godzinie

oznacz moderatorów