anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający na Allegro lokalnie ma prawo nie sprzedać towaru już opłaconego?

Client:33504857
#1 Nowicjusz#

16 listopada 2021r. kupiłam od sprzedającego na Allegro lokalnie zestaw do czyszczenia (ściereczki nasączone nano srebrem i mop) cena była atrakcyjna (100 zł plus 30 zł dostawa z Leszna do Warszawy), zapłaciłam przez PayU od razu. Następnego dnia sprzedawca zadzwonił, że pomylił cenę i nie chce mi już sprzedać tego, co zamierzał. Próbowałam negocjować cenę, ale nie byłam skłonna zapłacić za komplet szmatek, proponowanej ceny dziesięciokrotnie wyższej. Poza tym uważam, że transakcja doszła do skutku, bo sprzedający otrzymał pieniądze, jakich zażądał. Do dyskusji zostało włączone Allegro, którego interwencja ograniczyła się do sprawdzenia, czy sprzedający zwrócił pieniądze i mimo mojej niezgody na takie rozwiązanie sprawy, zamknął dyskusję po 30 dniach od jej rozpoczęcia. Ja do dnia dzisiejszego (17 grudnia) nie dostałam zwrotu pieniędzy na konto. Kontakt telefoniczny z przedstawicielem Allegro jest niemożliwy, bo zablokowany jest wybór terminu kontaktu, kontakt mailowy jest niemożliwy, bo moje mailowe odpowiedzi na informacje o braku zgody na zamknięcie sporu przed otrzymaniem zwrotu pieniędzy, są automatycznie cofane z serwera pocztowego. Czy na prawdę Allegro nie ma metody, żeby sprzedawcę zmusić, do realizacji umowy sprzedaży, którą sam zainicjował? Czy jest jakiś sposób, żeby takich sprzedawców eliminować z rynku, bo nawet nie mogę napisać negatywnej opinii. Rozumiem, że każdy może się pomylić, ale dorosłe osoby powinny ponosić konsekwencje swoich pomyłek, szczególnie, że byłam otwarta na propozycje różnych rozwiązań. Ten sprzedawca, argumentując odstąpienie od sprzedaży, zaczął kłamać, że ściereczki zapleśniały, co z cała pewnością jest nieprawdą, bo nasączone nano srebrem nie pleśnieją, a mop jest z twardego plastiku i też nie zapleśnieje. Taki sprzedawca powinien dostać negatywną opinię, żeby nie stwarzać mu możliwości zabawy z następnym klientem. Przecież naruszył prawo cywilne. Jestem rozczarowana stanowiskiem Allegro, do którego miałam większe zaufanie, jako bardziej aktywnego negocjatora w trudnych relacjach. Bezradność Allegro w stosunku do sprzedawców naruszających prawo jest porażająca. Poza tym niepokoi mnie brak zwrotu pieniędzy, pomimo upływu terminów zwrotu, wynikających z regulaminu.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:33504857 Nadal możesz domagać się wydania towaru w cenie zakupu, ale już tylko sądownie. Została zawarta prawnie wiążąca umowa. Niestety Allegro w takich sytuacjach nie nakłada na sprzedających żadnych kar, ograniczeń konta itp, gdy dojdzie do zwrotu wpłaty. Na Lokalnie nie wystawisz nawet negatywnej oceny. Jeśli nie otrzymałeś pieniędzy, możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... o wznowienie Dyskusji. 

Albo tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a... o inną pomoc. 

oznacz moderatorów

sanvean
#7 Wielbiciel#

Właśnie mam podobną sytuację. Kupiłem przedmiot na prezent prawie dwa tygodnie temu. Zero odpowiedzi na wiadomości i maile. Wczoraj w końcu udało się dostać odpowiedź sms, że gość niczego mi nie sprzeda. Kasy nie wysłałem, bo nawet nie podał konta, a Allegro umyło ręce - przykro im, że sprzedający nie może zrealizować zamówienia, ale jeśli nie straciłem pieniędzy, to wszystko jest OK!!!! No k.... nie jest OK 😞

I nawet negatywa nie mogę wystawić.

 

Czyli to jest świetne miejsce dla dzieciaków, żeby sobie żarty robić z ludzi.

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić w takim temacie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, opłacić wówczas żądać realizacji zamówienia, a najlepiej kupować o firmy i na zwykłym Allegro, tam możesz wystawiać komentarz.

oznacz moderatorów

sanvean
#7 Wielbiciel#

Kiedyś było normalnie. Jedno Allegro i bez takich głupich podziałów. Dużo złego słyszałem o Allegro Lokalnie i do tej pory nie miałem potrzeby by tu zaglądać. Ale w poszukiwaniu prezentów Allegro zaprowadziło mnie na Lokalnie. 

Wydawało mi się, że tu jest jak dawniej, tylko tyle, że na normalnym sa firmy, a tu zwykli ludzie. 

 

Ale, żeby nie móc nawet wystawić opini?

Masakra!

 

Przecież w ten sposób ludzie mogą zupełnie bezkarnie niezłe żarty robić  😞

 

oznacz moderatorów