anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w tej sytuacji mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy od sprzedającego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

12 dni temu zakupiłem wózek dziecięcy na Allegro Lokalnie. Wpłatę zrobiłem natychmiast. Ale sprzedający nie wysłał przedmiotu, nie odpisywał na maile czy smsy z pytaniem, kiedy przedmiot wyśle- po prostu głucha cisza. Założyłem więc dyskusję kilka dni temu, sprzedający nadal milczał, a że wózek szybko był potrzebny, to zakupiłem gdzie indziej. Dziś sprzedający wypowiedział się w dyskusji, że jutro wózek wyśle, odpisałem, że proszę o zwrot pieniędzy, ponieważ wózek już u kogo innego kupiłem. Sprzedający nie odpisał już w dyskusji, a wysłał mi sms-a, że jutro dostarczy mi wózek osobiście, ale nie odpisałem na tego sms-a, wolę, by wypowiadał się w dyskusji, która jest widoczna dla pracowników Allegro. Poprosiłem go o zwrot pieniędzy, ale czy z mojej strony było to słuszne rozwiązanie, w sytuacji, gdy sprzedający zadeklarował wysyłkę (osobisty dowóz w smsie)? W aukcji nie było informacji o czasie wysyłki, a jego prawie dwutygodniowe milczenie odebrałem jako próbę oszusttwa, niechęć wysłania. Co zrobić w sytuacji, gdy on mimo mojej prośby zwrotu pieniędzy wysle paczkę kurierem lub osobiście dowiezie- odmówić przyjęcia, czy przyjąć ją muszę?

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
LEW433
#21 Demiurg#

Minął czas wówczas, ponieważ wg regulaminu Allegro czas na wysyłkę na Allegro Lokalne jest 7dni, więc nie odbieraj opisz to w dyskusji że zakupiłeś inny bo minęło te 7dni i nie potrzebujesz już go.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Tak mu własnie odpisałem. A czy jeśli nie odbiorę mu przesyłki od kuriera lub gdy sam dowiezie- od niego, to czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Ja zapłaciłem za przesyłkę kurierską, nie umawiałem się na dowóz osobisty, w przypadku kuriera mozna udowodnic, ze sie nie odebrało paczki, a podczas odbioru osobistego zawse gość może powiedzieć, ze odebrałem od niego ten wózek, a teraz chcę wyłudzić pieniądze i tego nie ma jak udowodnić

 

 

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Powiedzieć może dużo, musiałby udowodnić, że to dostarczył, np. pokwitowaniem od Ciebie, a takowego nie uzyska. Inne dowody byłyby niewiarygodne w tej sytuacji. 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Dziś sprzedajacy dzwonił, że do końca tygodnia zwróci mi pieniądze, dyskusji nie zamykam, poczekam, czy faktycznie tak będzie.

 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie zamykaj do otrzymania kasy.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

I chyba z kolejnym sprzedającym wózek mam tę samą sytuację- kasa wpłacona 4 dni temu, sprzedający znów nie odpisuje i nie wysyła. Ja to mam szczęście! Chyba kolejną dyskusję będę musiał założyć...

 

 

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Sprzedawa wysłał mi dziś dowód nadania paczki, choć zażądaem zwrotu pieniędzy. Paczki nie odbiorę, ale co robić, by w takiej sytuacji dostać zwrot pieniędzy i nie poniose dodatkowych kosztów, gdy ta paczka wróci do nadawcy?

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@xv1984vx Osoba prywatna nie ma obowiązku zgadzać się na zwrot.
Umowę można rozwiązać tylko za porozumieniem stron.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Czyli jesli on nie zgodzi się, by zwrócić mi pieniądze, bo choć po czasie to przedmiot wysłał, to nie ma szans na odzyskanie pieniędzy, mimo iż w dyskusji napisałem, że prosze o zwrot, nie o przedmiot?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@xv1984vx W transakcji pomiędzy dwiema osobami fizycznymi nie obowiązują przepisy ustawy konsumenckiej oraz jednostronne odstąpienie od umowy.

Taką transakcję można rozwiązać tylko za porozumieniem obu jej stron. Jeśli jedna strona nie wyraża na to zgody to transakcja jest wiążąca.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Ale sprzedajacy w ogóle nie odpisuje mi, wiadomości w dyskusji Allegro tez ignorował, dopiero dziś przesłał jedynie to zaświadczenoe nadania, na moje słowa, ze nie chcę paczki po takim czasie, tylko zwrot nie odpowiada, a paczka w drodze. Czyli nie ma szans na odzyskanie pieniędzy, jeśli on nie zgodzi się na to?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@xv1984vx Brak odpowiedzi na wiadomości i w dyskusji to jedna sprawa ale nie ma ona związku z kwestią ważności zawartej umowy.
Niestety tak to wygląda.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Czyli jeśli zażądałem zwrotu pieniędzy w oficjalnej dyskusji to jest to nie ważne? A co z 7 dniowym czasem na wysłyłkę?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@xv1984vx 7 dni na wysyłkę to zapis regulaminu allegro - sprzedający nie powinien go przekraczać ale czy w sytuacji gdy ten czas zostaje przekroczony kupujący może żądać rozwiązania umowy - nie wiem.
Musiałby się tu wypowiedzieć ktoś bardziej rozeznany w przepisach.

oznacz moderatorów
xv1984vx
#7 Wielbiciel#

Kurier przed chwilą dostarczył te paczkę, odebrałem, bo lepiej mieć przedmiot niż nie miec przedmiotu i kasy. Oczywiście model wózka się zgadza, ale wózek w stanie tragicznym- smierdzący, brudny, tapicerka w kilku miejscach podarta- o czym mowy w aukcji nie było. Sprzedajacy nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile, więc nie wiem, jak się z nim dogadać.

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@xv1984vx w dyskusji załóż mu reklamację na niezgodność towaru z umową, jak nie zadziała w ciągu 14 dni to idź po allegro protect.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów