anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy warto czekać na składanie wniosku POK, czy iść na policję?

DariuszSpasik
#1 Nowicjusz#

Jak wygląda sprawa z odzyskaniem pieniędzy w ramach ochrony kupujących?  jedni mówią że w 90% allegro oddaje pieniądze, inni że allegro ma to gdzieś, i lepiej iść na policję.... 

Ze sprzedajacym nie ma kontaktu żadnego, więc podejrzewam że allegro też go nie ma i czekanie tych 2 tygodni to tylko niepotrzebna procedura.  Czy jeśli wedle regulaminu mam prawo do odzyskania pieniędzy, rzeczywiście je odzyskam czy poprzez zupełny brak kontaktu ze sprzedającym,  znajdą wymówkę?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@DariuszSpasik Spokojnie poczekaj i złóż wniosek do POK. Allegro w większości przypadków nie wymaga zgłoszenia sprawy na policję, tylko wypłaca rekompensaty. POK na Allegro działa dosyć sprawnie, kupujący otrzymują środki nie tylko wtedy, gdy po wpłacie sprzedawca nie wysyła towaru, ale także wtedy, gdy otrzymają przedmiot niezgodny z opisem. Gdy zaczniesz sam to załatwiać na policji, różnie się to może skończyć, a procedura może być niezwykle przewlekła.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DariuszSpasik Tu masz opisane warunki skorzystania z POKu: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@DariuszSpasik Jeśli Twój problem z zamówieniem pasuje do którejś z tych sytuacji, możesz śmiało wystąpić z wnioskiem o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Zawiadomienie sprawy na policję i stosowne zaświadczenie od nich jest wskazane, ale nie we wszystkich przypadkach wymagane. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie, ale formalnie wniosek można złożyć po 14 dniach od zakupu. 

   Ola
   Moderator

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów