anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy zakupiony przeze mnie płaszcz bedzie podlegal podatkowi Vat

Client:41112913
#1 Nowicjusz#

Zakupiłam płaszcz 13 listopada od LinZhjt ,kt,ory jesr wysłany do mnie spoza Unii Europejskiej. Czy faktycznie bedę musiała zapłacic podatek Vat i cło od tego produktu?

Pozdrawiam

Regina

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

nooo..

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:41112913  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

Teoretycznie powinnaś zapłacić cło i VAT, ale z tego co słyszę to urzędy celne nie wyrabiają się i wiele przesyłek omija procedury więc wydają przedmiot bez naliczenia opłat.  Ale nigdy nie wiadomo czy Urząd Skarbowy nie upomni się później o taki podatek, wszystko przed nami.

Takich pytań być nie powinno, powinna być w każdej ofercie wyraźna informacja czy cena jest brutto czy też netto a opłaty celne mogą być  doliczone. Oczywiście za bałagan odpowiada Allegro i to oni powinni płacić podatek i cło od źle opisanych ofert.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Zależy z czego ten płaszcz i jaka wartość zakupu bo jak z jakiejś norki lisa czy innego drogiego futerkowca to celnicy nie podarują

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy jak kwota zakupu, no i loteria!🤗

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ogólnie to tak, ale tu musisz pamiętać, że jak zamówienie było do paczkomatu, to wtedy jest to zawsze przesyłka krajowa, tak samo jak w przypadku Pocztexu. Sprzedawca wysyła wtedy towar do swojego magazynu/pośrednika w UE, rozlicza VAT i cło, a stamtąd towar wysyłany jest już do odbiorcy jako przesyłka krajowa.

oznacz moderatorów