anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czym się różni allegro lokalne od tego zwykłego?

Idź do rozwiązania
Proofesor
#7 Wielbiciel#

  Chciałbym tam coś kupić, ale nie wiem czym się różni.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

@Proofesor Dużo jest różnic, na zwykłym najczęściej są to sprawdzone firmy, na AL prywatni sprzedający, przeważnie. Bezpieczniej i z prawem zwrotu tzw. zakup konsumencki jest kupowanie od sprawdzonych sprzedawców, firm, czyli lepiej na zwykłym Allegro.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Proofesor allegro to bajzel , lokanie to 😁Sajgon 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Proofesor Tym się różni, że na Lokalnie nie ma systemu komentarzy i łatwo wpaść na minę, nie wiesz, od kogo kupujesz - to minus. Tym się też różni, że tam po zakupie nie ma obowiązku zapłaty - po pięciu dniach bez wpłaty, transakcja jest uznana ze niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana, stanowi o tym regulamin. To są zasadnicze różnice. Dodam, że na Lokalnie jest wiele nadużyć, znacznie więcej niż na zwykłym Allegro. Osobiście Lokalnie odradzam.

oznacz moderatorów
mwmonety
#20 Guru#

@Proofesor AL to miejsce w którym zakupy robić trzeba bardzo ostrożnie ,nigdy nie wiesz od kogo kupujesz i jak go widzą inni ,podobnie jest w przypadku jak będziesz chciał coś sprzedać to też możesz być mocno rozczarowany bo wielu tam tylko bawi się w kupowanie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderator
Moderator

@Proofesor na Allegro Lokalnie, tak jak na Allegro, w razie problemów transakcyjnych (jeżeli otrzymasz przedmiot niezgodny z opisem lub nie dotrze do Ciebie zamówienie) możesz założyć dyskusję, a także wnioskować o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących (dotyczy to licytacji i ofert kup teraz, opłaconych przez Allegro Finanse). Na Allegro Lokalnie możesz w prosty sposób (za pomocą czatu) skontaktować się ze Sprzedającym, swoje oferty wystawiają tam okazjonalni Sprzedający, głównie osoby prywatne, więc możesz znaleźć tam zakupowe perełki, możesz też zarezerwować produkt w ofercie jeśli potrzebujesz więcej czasu na zastanowienie się, możesz też swoimi zakupami wspierać lokalne społeczności, ponieważ oferty Sprzedających mogą uczestniczyć w zbiórkach
Jeżeli chodzi o funkcje dostępne tylko na Allegro to są to: Allegro Smart!, Allegro Pay, zakupy na raty, Odroczona płatność dla Firm, karty podarunkowe i kupony do wykorzystania na Allegro. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zakupach na Allegro Lokalnie, zachęcam Cię do skorzystania z tego kursu

   Monika
   Moderator


   _____________
   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Proofesor
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie.

oznacz moderatorów