anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego licytacja na lokalnie jest przedłużana?

Jaaac
#8 Zapaleniec#

Dziwne licytacje.

Próbowałem dziś kupić używanego laptopa z aukcji w allegro lokalnie. Koniec aukcji wyznaczony był na godz. 13,00. Korzystam ze snajpera allegro bo kilka razy pomógł mi w kupnie upatrzonego przedmiotu w miarę tanio. Ustawiłem próg zakupu na 451 pln. i czekałem na zakończenie. O godz. 12,59 cena upatrzonego laptopa była w kwocie 427pln. więc byłem prawie pewny mojej wygranej. Prawie, bo przecież ktoś korzystający podobnie jak ja ze snajpera mógł poprzeczkę ustawić wyżej. Ale jakie było moje zdziwienie gdy o godz, 13,00 zamiast końca aukcji, godzina zakończenia przesunięta została na 13,05. Poczekam myślę sobie. W tym czasie cena w licytacji podskoczyła do 451 z groszami i tym samym wyszła już poza moją ofertę. Poczekam, myślę sobie i zobaczę kto i za ile kupił. O 13,05 czas się przesunął do 13.10 a cena podskoczyła do 454pln. Potem jeszcze raz licytacja przesunęła się do 13,15 i dopiero o tym czasie się zakończyła z nie przebitą ceną 454 pln. Laptop chyba nie został sprzedany bo nie ma o tym wzmianki. Jedyna myśl jaka mi się nasuwa to to że sprzedający jakimś tajemnym sposobem przesuwał koniec zakończenia licytacji w celu podbicia ceny i zakończył aukcję bo cena nie wzrosła do jego oczekiwań. A może to teraz jest normalna praktyka na allegro? Pytam stałych bywalców aukcji i znawców tematu.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

br.
#21 Demiurg#

@Jaaac  Na Allegro Lokalne po prostu tak jest. Przeczytaj regulamin bo więcej niespodzianej tam może cię spotkać, na przykład widoczna od razu cena maksymalna. Pociecha jest taka że jak przelicytujesz za dużo to nie musisz płacić i kupować.

oznacz moderatorów

Jaaac
#8 Zapaleniec#

No tak, to wszystko wyjaśnia. Dziękuję Tobie i wszystkim za odpowiedź.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jaaac na Allegro Lokalnie jeśli kwota zostanie przebita w ostatniej minucie, licytacja jest automatycznie przedłużana o kolejne 5 minut. Dzięki temu inni licytujący zyskują dodatkowy czas na reakcję. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_nika   odpowiedź mi na to pytanie

 

Ostatnio licytowalem na lokalnie , przebilem ofertę w ostatniej minucie, było dodatkowe 5 minut, znowu w ostatniej minucie przebilem  swoją oferte , dla pewności znowu była dodatkowa minuta.

Oczywiście licytacje wygrałem.

Dlaczego system nie może zapamiętać że ten sam użytkownik przebił swoją oferte, żeby nie było tych dodatkowych 5 minu

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Agent555  Może ja spróbuję wyjaśnić,  bo  moderatorce może być niezręcznie..

Po prostu chodzi o to żeby kwota prowizji była jak najwyższa,  nie ma znaczenia czy to ty sam  siebie przelicytowujesz, tu chodzi o maksymalną kasę.

oznacz moderatorów

Jaaac
#8 Zapaleniec#

 Jestem na allegro od niemalże początku i tęsknię za jasnymi i prostymi zasadami jakie były wtedy. Każdy kolejny rok to wprowadzanie " ułatwień" które tylko utrudniają i zaciemniają korzystanie z aukcji. Nic nie trwa wiecznie i tak też będzie z allegro jeśli pazerność firmy się nie skończy. Pozdrawiam wszystkich i oczywiście panią szczególnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie tak są zasady.

oznacz moderatorów