anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile trwa przelew za nadplaty za wysyslke z allegro lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Odrazu piszę na start że zakup jest udany. 

Nie chce robić problemu sprzedającemu. Ale ile czasu trwa przelew na konto kupującego? Wylitycytowałem u sprzedającego na allegro 4 przemioty i dogadałem się z nim że zwróci mi za koszt 4 wysyłek w cenie jednej abym nie ponosił kosztów za parę przesyłek. 

Tyle że czekam już od 28 maja. Dla mnie to nie problem. Bo mogę poczekać z miesiąc nawet. Ale jeśli dojdzie do tego że nie uzyskam totalnie zwrotu za wysyłkę to ilę mam czasu aby uzyskać pomoc przez allegro?

 

Z góry dziękuje i przepraszam za kłopot.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @Client:110799470! Sprzedający musi zwrócić Ci ten koszt bezpośrednio na Twoje konto bankowe, więc my nie możemy tego podejrzeć czy przypilnować. Napisz proszę do sprzedającego w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odpowiedz @la_nika to wszystko wiem. Tylko czy jesli byłbo by tak że bym czekał miesiąc to czy mam jakieś szanse na to aby ktoś mi pomógł załatwić tą sytuacje i po tak długim czasie? Bo potwierdzenie i rozmowę z sprzedającym mam.  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem czy ktoś Ci pomoże, wg regulaminu Allegro koszt łączony zakupów na AL to dogadanie się kupującego ze sprzedającym, w zasadzie robi się to przed opłacaniem zakupu + kosztów dostawy, Nie wiem jak to się stało że opłaciłeś a później dopiero się dogadywaliście.

oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

@LEW433 wybaczcie. Nie napisałem tego. Ale ja przed opłaceniem zakupu napisałem do sprzedającego czy byłaby taka możliwość. Stwierdził że tak. Dlatego dogadać się dogadaliśmy. Przelew zrobiłem bo produkt zakupiłem. A sprzedający stwierdził że zwróci mi na konto nadpłatę za wysyłkę. Dlatego dogadanie było przed zakupem. Ale no zwrot nadpłaty za wysyłkę nie uzyskałem juz po zakupie. A numer konta podawałem bo sam sprzedajacy mnie prosił. A nie jestem osobą co najpierw będzie wszczynała problem o nadpłatę za wysyłkę. Jak nie opłaciłem jeszcze czegoś co wylicytowałem. Dlatego zakup opłaciłem po dogadaniu się.

 

Dlatego pytam czy miałbym ewentualnie pomoc gdybym po prostu został wykiwany. Rozmowę mam pobraną + screeny mam. Jednakże z tego co wiem ileś czasu na przelew się też czeka. A nie wiem ile mam czasu na to aby po prostu uzyskać pomoc. No bo nie wiem jak interpetuje się "dogadanie się z kupującym" stwierdzilismy krótko że zwróci mi a zwrotu kosztów nie uzyskałem od 28maja do teraz

oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

Dobra napisałem do sprzedającego bo długo to trwa. Dam znać czy wszystko będzie ok lub zaistnieje jakiś problem.

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Przelew z konta na konto, to maks jeden dzień roboczy. Standardowo przelew wychodzi najbliższą sesją wychodzącą w banku nadawcy i przychodzi najbliższą sesją przychodzącą (ale po sesji wychodzącej u nadawcy) w twoim banku. 

oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

No to rzeczywiście długo mu to schodzi. Gdzieś czytałem ze może to się wydłużać do maksu 4 dni albo gdy jakis weekeend jest. Eh z 16 dni mineło, może zapomniał. Zobaczymy. Jak będzie nie tak to po prostu zapytam was co robić. Bo może zapomniał albo rzeczywiscie ma coś na głowie a żeby bez sensu nie wszczynać kłótni

oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
Client:110799470
#8 Zapaleniec#

Ok. Zapomniał rzeczywiscie przelać mi pieniądze. Przelew w ciągu 13h się pojawił. Przepraszam za kłopot. Ale rzadkie na allegro lokalnie kupuję zwłaszcza parę przedmiotów od jednego kupującego. Dziękuje wszystkim za pomoc

oznacz moderatorów