anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odstąpić od kupna na allegro lokalnie? Sprzedawca nie ma zakładek zwrotów.

Client:45765046
#7 Wielbiciel#

Kupiłam dzisiaj telefon i po godzinie zgłosiłam sprzedawcy chęć odstąpienia od umowy kupna - zapłaciłam blikiem - powód - prezent nietrafiony - sprzedawca zgodził się, jednak okazało się, że platforma odliczyła mu już koszty transakcji sprzedaży. W tej sytuacji nie chce anulować mi zakupu, ponieważ potrącono mu już prowizję od tego zakupu. Jak anulować koszty transakcji, gdy chcę zrezygnować z zakupu na platformie, tak aby sprzedawca nie ponosił kosztów anulowanego zakupu i zwrócił mi pieniądze, sam nie ponosząc kosztów anulowanej transakcji?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Bo pan może i powinien złożyć wniosek o anulowanie prowizji, napisz mu i podaj link: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

a opłata naliczana jest dopiero w momencie:

  • kupujący zrealizuje płatność online – w przypadku płatności z góry
  • kupujący wypełni formularz dostawy – w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45765046 prywatny sprzedający nie musi przyjmować zwrotów, a na Allegro Lokalnie nie ma zakładki zwroty właśnie z tego powodu. Tam większość sprzedających to osoby prywatne.  Opłata za obsługę transakcji jest z zasady bezzwrotna, ale sprzedający może napisać na podany przez @LEW433 link, być może będziemy mogli anulować tą opłatę.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:45765046 Jeśli to był zakup do firmy-sklepu, a takie podmioty mogą sprzedawać na Allegro Lokalnie, zwrot Ci przysługuje. Niestety Allegro nie daje możliwości rozróżnienia, czy kupujesz od firmy, tak jak na zwykłym Allegro, gdy sprzedawca firmowy musi wypełnić zakładkę Zwroty, Reklamacja i O sprzedającym, w której musi podać dane firmy. 

Ciebie nie interesują jego opłaty i prowizje. Jeśli to zakup od firmy, co powinnaś sprawdzić poza Allegro, masz prawo do zwrotu i sprzedawca nie może Cię obciążać żadnymi prowizjami. 

Na Allegro Lokalnie nie ma też formularza zwrotu, odstąpienia od umowy, musisz więc odstąpić wysyłając zwykłą wiadomość mailem lub w podobny sposób. 

Jeśli masz pewność, że sprzedający prowadzi działalność gospodarczą, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w nim ponownie zgłoś swoją rezygnację i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeśli to firma, nie potrzebujesz do zwrotu jego zgody. 

oznacz moderatorów