anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto firmowe a Allegro Lokalnie - brak możliwości zakupu na dane firmowe.

barber999
#1 Nowicjusz#

Posiadam konto firmowe na Allegro & Allegro Lokalnie.

Jako przedsiębiorca z KPiR do zaliczenia w koszty przy zakupie od osoby prywatnej potrzebuję umowy kupna sprzedaży lub dokumentu zakupu, który zawiera wpisane strony transakcji.

Przy zakupie poprzez Allegro Lokalnie w potwierdzeniu email w stronach transakcji brak jest nazwy firmy i NIP, pozostaje jedynie imię i nazwisko oraz adres, co uniemożliwia zaliczenie zakupu w koszty. Informacja z korespondencji od Allegro: "Potwierdzenia transakcji na Allegro Lokalnie są na dane prywatne, ponieważ zakupy są niekonsumenckie".

Przestrzegam przez zakupami na firmę poprzez Allegro Lokalnie, lub jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem - prosimy o wskazówki.

Chciałbym dokonać kolejnego zakupu na firmę poprzez Allegro Lokalnie ale powstrzymują mnie ww. niezrozumiałe zasady Allegro.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barber999 rozumiem ten problem, jednak zasady są jasne i zgodnie z informacją jaką otrzymałeś w korespondencji e-mail - Allegro Lokalnie służy do robienia zakupów niekonsumenkich i dlatego potwierdzenie transakcji jest wystawiane na dane prywatne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@barber999 a w czym masz problem, ja podsyłam sprzedającym umowę kupna - sprzedaży proszę o wypełnienie i dołączenie do paczki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

barber999
#1 Nowicjusz#

Tak zawsze robiłem, jednak nie zawsze kupujący wyrażają na to zgodę.

W tym wypadku specjalnie przenieśliśmy zamówienie na Allegro z innego bezpłatnego portalu aby nie było potrzeby wypełniania osobnych dokumentów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@barber999 a co ma do gadania 🙂 czasem kręcą nosem ale wystarczy wytłumaczyć delikatnie że potrzeba do zaksięgowania ( a jak nie wypełni to poproszę o pomoc urząd skarbowy ) nigdy nie odmawiali 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów