anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto sprzedającego zawieszone po zakupie telefonu

MAMY ROZWIĄZANIE!
lilcia_2009
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich 🙂

Pisze gdyż, zaszła trochę dziwna sytuacja, a mianowicie wczoraj zakupiłem telefon marki iPhone ( chodzi tutaj o 3800zł i jest to iphone 12 pro ). Wszystko wydaje się być okej, zdjęcia porównałem z innymi aukcjami sprzedającego i wszystko na podobnym tle, więc widać, że zdjęcia są jego. Po zakupie napisałem, kiedy można spodziewać się wysyłki, a sprzedający odpisał w chwile. Natomiast dzisiaj chciałem wejść na konto sprzedającego i.... Konto zawieszone.. Czy mam się czego obawiać ? Paczka została zarejestrowana na mnie i czeka na wysyłkę. W tym momencie troszkę się zmartwiłem. Pieniądze nie małe, a konto zawieszone. Moje pytanie brzmi, gdy w razie jakichkolwiek problemów ( dodam też, że cały proces odbierania będę nagrywał wraz z otwieraniem paczki ) moge liczyć na pomoc allegro przy zwrocie, gdyby produkt okazał się czymś innym niż zamawiałem ?

 

Pozdrawiam serdecznie

Maciej Lencki

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Spokojnie, w razie problemów możesz otworzyć dyskusję i skorzystać z POKu - allegro odda twoje pieniądze. Jaki jest deklarowany termin wysyłki? Jeżeli sprzedawca nie wyśle paczki w deklarowanym czasie spokojnie możesz zakładać dyskusję i prosić allegro o pomoc. 

Nie znam przyczyn blokady jego konta, miejmy nadzieję że wywiąże się z umowy, prawo i allegro jest po twojej stronie 😄

oznacz moderatorów
lilcia_2009
#1 Nowicjusz#

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprzedawca zadeklarował się iż dzisiaj wyślę paczkę ( ogólnie ma na to 2 dni, czyli do jutra, tak pisało w auckji ). Cały proces w razie W będe dokumentował. Jeszcze raz dziękuję, bo już mi tak lżej 😄 Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@lilcia_2009  może być taka możliwość że allegro zablokowało ze względów bezpieczeństwa. Nieraz było tu opisywane że komuś zablokowali konto bo handluje marka Apple lub PS5. I każą zrobić real foto towaru wraz z dowodem osobistym. Albo będą czekali jeżeli nie zgłosisz problemu z towarem to dopiero mu odblokują.

oznacz moderatorów
lilcia_2009
#1 Nowicjusz#

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie, czekam. Jeżeli sprzedawca nie wyślę towaru, otwieram spór. Dziękuje 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@lilcia_2009 To się stosunkowo często zdarza na Allegro Lokalnie. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

i poproś tam o pomoc Allegro. Sprzedawca mimo zawieszonego konta ma obowiązek wysłać towar. Jeśli tego nie zrobi i pomoc Allegro okaże się bezskuteczna, po 14 dniach od zakupu wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni i zazwyczaj na korzyść kupującego. Gdybyś miał jakikolwiek problem z otwarciem sporu lub z wypełnieniem wniosku, pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a... Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
lilcia_2009
#1 Nowicjusz#

Dziękuję bardzo za odpowiedź ❤️ 

oznacz moderatorów