anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem pozostałości MacBook od FHU_Ciechanow i 9.02.2022 i chce je zwrócić.

adam21zdwola
#1 Nowicjusz#

witam 

Kupiłem "pozostałości MacBook" od FHU_Ciechanow i 9.02.2022 i chce je zwrócić sprzedawcy ale on nie chce przyjąć zwrotu. Powód uszkodzeń więcej niż ustalone i nie wszystko dosłane co miało być zawartością. Sprzedawca napisał, że nie przyjmie zwrotu (ani nie zwróci części wpłaty) co mam dalej zrobić narażać się na koszty wysyłki i odesłać czy jest inna forma załatwienia tego problemu....

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@adam21zdwola Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. On może nie przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, o ile jest osobą prywatną, ale musi przyjmować zwroty w ramach reklamacji, gdy towar jest niezgodny z opisem lub wadliwy. Jeśli to firma, musi przyjmować także zwroty bez podania przyczyny. 

Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w niej złóż reklamację i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia reklamacji zgodnie z zasadami. 

Jeżeli to zakup na zwykłym Allegro, Dyskusję otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@adam21zdwola 
uszkodzeń więcej niż ustalone i nie wszystko dosłane co miało być zawartością.

Odstąpienie z Art. 27 UoPK (o ile Ci przysługiwało) - nie jest najlepszym wyborem w sytuacji gdy rzecz jest niekompletna lub uszkodzona.

W takiej sytuacji powinieneś złożyć reklamację, a w niej żądać doprowadzenia zakupionej rzeczy do stanu zgodności z opisem (poprzez naprawę lub wymianę) lub obniżenie ceny.
Dopiero gdy sprzedawca nie będzie mógł zadośćuczynić żądaniom podniesionym w reklamacji możesz przejść do odstąpienia z Art. 560 kc.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów