anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem uszkodzoną Kartę Graficzną blue screeny z kodem VIDEO_TDR_FAILURE

MAMY ROZWIĄZANIE!
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Witam.
Znalazłem aukcje na Allegro Lokalnie i postanowiłem napisać przed kupnem do sprzedającego

cytuje: "Witam, Mam pytanie mianowicie czy były z nią jakiekolwiek problemy na przykład resety, przegrzewanie, artefakty czy szum łożysk wentylatorów. A kolejne to czy po wygranej licytacji da Pan 2 dni na przetestowanie sprawności (jeśli nie to nie będę brać udziału w licytacji ponieważ jest duże ryzyko). Pozdrawiam"

Sprzedawca: "Witam. Karta działa bez zarzuty. Odkąd ją wystawiłem codziennie robię testy w furmarku i 3d Marku i wyciąga naprawdę niezłe osiągi, chłodzenie jest bardzo ciche jak to u EVGI. Nic nie piszczy, nie przegrzewa się, nie zawiesza i nie restartuje. Jak najbardziej mogę dać 2 dni na testy Może Pan śmiało licytować. Pozdrawiam"

No i wygrałem licytacje. Przedmiot był bardzo staranie zapakowany. Po obejrzeniu karty graficznej zobaczyłem, że ma defekt jedna łopatka od wentylatora, a gdy włożyłem do złączą PCI w komputerze to karta graficzna ekstremalnie się wygięła. To wyglądało jak by płyta karty graficznej była wygięta a nie cała karta opadała.

Gdy włączyłem i poruszałem się po pulpicie od razu wyskoczył błąd z kodem VIDEO_TDR_FAILURE i zrobił reset komputera. Walczyłem z tym długo bo uważałem, że sprzedawca mówi prawdę i to wina mojego komputera. Aktualizacja windowsa na home 10 ten najnowszy legalny. Potem różne sterowniki potem jeszcze czyszczenie rejestrów bo na yt pokazują jak to naprawić i nic dalej to samo. Zaznaczę ze zawsze jak jest zimny PC i na pulpicie. Pod obciążeniem się nie resetuje ale piszczą chyba cewki... Także uznałem, że oddaje i włożyłem starą kartę graficzną i do dziś nie ma tych problemów. Dosłownie ani razu się PC nie zawiesił ani nie zresetował.

Teraz najlepsze napisałem do sprzedawcy sprzedawca się zgodził na zwrot powiedział, że odbierze i sprawdzi ją. Ja ją wysłałem, a on piszę, że nie przyjmie bo nie ma takiego prawa jest to rzecz używana i on jest osobą prywatną. I że za późno się odezwałem ze chcę zwrot, a to on unikał kontaktu dzwoniłem do niego... A z allegro nawet się nie odezwali żeby pomoc rozwiązać problem. Ostatni raz tam kupuje. Zero pomocy. Teraz paczka leży w paczkomacie w miejscowości sprzedającego i chyba jej nie ma zamiaru odebrać.

To ta karta: https://allegrolokalnie.pl/oferta/evga-geforce-gtx-780ti-superclocked-3gb-gddr5

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
kostas11
#21 Demiurg#

@RemixSub no i ma rację bo zwrotu nie musi przyjmować, Ty powinieneś reklamować z tytułu rękojmi masz na to rok czasu 🙂 rozpocznij dyskusje allegro Ci pomoże rozwiązać reklamację z tytułu rękojmi !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Ale ja to już zrobiłem na dyskusji allegro "złożyłem reklamację ponieważ przedmiot ma wadę i jest niezgodny z umową oraz z opisem aukcji jak również zapewnieniami sprzedawcy o jego sprawności."

I nic. Już 2 dni i allegro się nie wypowiedziało.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@RemixSub ile trwa dyskusja, odpisał coś sprzedawca, po 14 dniach będzie POK to otrzeźwieje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

2 dni trwa dyskusja. W trakcie założenia dyskusji na allegro napisałem do sprzedawcy, że chce zwrócić napisał, że przyjmie ale jeśli sprawna odeśle na mój koszt napisałem, że się zgadzam, że u mnie nie działa to było o 12:00 w dzień wydrukowałem etykietę spakowałem i miałem gotowe żeby rano wysłać i tak zrobiłem na drugi dzień wysłałem patrze a on o 23:00 napisał tego samego dnia co pisaliśmy, że on zmienia "narracje bo go sądem straszę" i nie przyjmie zwrotu. Koszt 16zł moje 16zł 😕

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz poprosić o pomoc Allegro, a reklamacji nie może odmówić.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I dobrze niech dyskusja trwa, sprzedajacy ma 14dni na jej rozpatrzenie a ty po 14 dniach jak nie dojdziecie do porozumienia możesz odznaczyć jako nierozwiązaną i dostaniesz możliwość złożenia wniosku do POK.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz dowody na to że tak pisał, zgodził się na test 2-dniowy, teraz się "wypiął" ale nie musi przyjmować zwrotów(to prawda) ale może >także prawda, ale masz zawsze pomoc w tym i zacząłbym od otwarcia dyskusji i tam wszystko opisał, sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź, napisz tam że reklamujesz z tytułu rękojmi(chyba ze masz te rozmowy ze sprzedającym): https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Tak mam wszystkie rozmowy i dyskusja na allegro jest od 2 dni. (Allegro się nie odezwało). A sprzedawca samowolka...  Zbieram dowody bo pewnie trzeba będzie do sądu iść.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RemixSub "... karta graficzna ekstremalnie się wygięła.."

Co ty wypisujesz,  nie trafiłeś kartą do slota  czy zapomniałeś o zatrzasku blokującym.

Robiłes to pierwszy raz?

Prawdopodobnie uszkodziłeś kartę bo takie błędy  nie pozostają bez śladów. 

Dobrze że dałes link, trzeba zawiadomić sprzedającego, równierz moderatorzy powinni dać informację do zespołu POK.

 

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Nie pisz bzdur. Komputer swój złożyłem za prawie 10 tyś zł. To problem jest z kartą graficzną jak jest już zamontowana. Każdy potrafi włożyć kartę graficzną do slotu. Skąd się urwałeś?
PS. Sprzedawca dostał link do dyskusji.
I również nie równierz.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RemixSub  Nie urwałem się, tylko to ty  poinformowałeś wszystkich że nie potrafisz poprawnie włożyć karty do slotu PCI ex.  Karta nie ma prawa się wygiąć jeśli było tak jak piszesz to uszkodziłeś kartę.

Wartość  twojego komputera nikogo nie interesuje,  zresztą świadczy raczej o tym że nie masz pojęcia o tym co robisz. Komputer za 10000 i do tego stara karta za 500.  Naprawdę tak zrobiłeś?  Napisz że kupiłeś  używaną kartę dla biednej  sąsiadki, będziesz bardziej wiarygodny.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Karta graficzna po zamontowaniu wygięła się na skutek zwiększonej elastyczności samej karty pod wpływem grawitacji. Poczytaj trochę. Każda karta się wygina, ale ja pierwszy raz taką widziałem dlatego napisałem ekstremalnie. I bzdury piszesz, że nie wyginają się. Ciężar - grawitacja. Kupiłem komputer za 10 tys zł (wszystkie podzespoły nowe), a kartę graficzną za 500zł bo brakło na nową. Ja nie gram w gry to karta graficzna nie jest mi potrzebna. Tylko do pulpitu i kultury pracy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dyskutujesz ze sprzedającymi i nie otrzymasz pomocy, spokojnie prowadź dyskusję.😁

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobię, dzięki.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający gdy odbierze paczkę może sprawdzić czy złączę karty graficznej jest uszkodzone i dać Tobie znać.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RemixSub  Kolejny raz wypisujesz bzdury.  Nie złącze uszkodziłeś lecz lutowania ,  styki połaczeń  układów scalonych, kostek pamięci itp.  a  tego nie da się zobaczyć. Złącze na pewno wygląda pięknie, nawet jak będą mikropęknięcia to nikt tego nie zobaczy.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Ale precyzja. Powinieneś pracować w FBI z daleka wiesz co się stało. Brawo. Jestem pod wrażeniem.

(Oczywiście to sarkazm)

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Jak by takie miała uszkodzenia to karta graficzna by była "martwa". A do tego gdy karta jest poza komputerem jest prosta. Dopiero gdy jest zamontowana to bardzo jest wygięta. No już prościej nie potrafię wyjaśnić.
Ale jeśli Pan uważa, że zamontowanie karty graficznej to nie wiadomo jak trudne to daje link do materiału dla początkujących: https://www.youtube.com/watch?v=STqS4hprbuU&ab_channel=VideoTesty
Nie ma za co,.

PS. Kupiłem już inną kartę graficzną też EVGA. 🙂

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RemixSub  No widzisz !  Jednak potrafisz szukać, uczyć się.   Szkoda że nie znalazłeś tego linka przed próbą zamontowania karty,  może udało by się zamontować poprawnie.

Może tej drugiej  karty nie uda ci się zepsuć, ale skoro nadal nie wiesz gdzie popełniłeś błąd to druga karta też pewnie pójdzie do zwrotu 😂

oznacz moderatorów