anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący prosi o „jakiś” dokument aby zakup wprowadzić do firmy.

ludi1337
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Jestem osobą prywatną i sprzedaję kilka przedmiotów poprzez allegro lokalnie. Kupujący poprosił mnie, żebym wystawił „jakiś” dokument potwierdzający sprzedaż. Prosi o dokument jak, cytuję:  „umowa kupna, rachunek od osoby fizycznej, rachunek od firmy lub fakturę”. 
Czy powinienem, w ogóle taki dokument wystawić? W jaki sposób mogę udzielić odpowiedzi na pytanie kupującego? Czy mogę ponosić z tego powodu jakieś konsekwencje? 
Jestem pewien towaru, który wystawiam. Mam nagrany film potwierdzający sprawność towaru oraz zdjęcie jak działa. Czy kupujący może w jakiś sposób wykorzystać takie potwierdzenie zakupu do późniejszych reklamacji? Jak zachować się w sytuacji, w której kupujący uzna, że towar nie działa, a ja mam dowód na to, że u mnie działał?

Kilka pytań jest hipotetycznych, proszę o wyrozumiałość. Szukałem odpowiedzi na te pytania ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Uprzejmie proszę o odpowiedź.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@ludi1337 Samo dokonanie zakupu na Allegro jest potwierdzeniem zawarcia umowy, dodatkowym potwierdzeniem jest dowód wpłaty. Nie ma jednak przeszkód, aby taki dodatkowy rachunek kupującemu wystawić. To może być proste pismo sporządzone nawet odręcznie - swoje dane, dane kupującego, data, nazwa towaru, cena i podpis.

Nie ma znaczenia dla ewentualnej reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem, czy taki rachunek został wystawiony - klient może składać reklamację z rękojmi i bez tego, ma potwierdzenie dokonania zakupu na Allegro - to prawnie wiążąca umowa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ludi1337 Nie wyłączaj na aukcji rękojmi, bo wtedy nikt od Ciebie nic nie kupi.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ludi1337 wyłączyłeś na aukcjach rękojmię?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ludi1337
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi. Rękojmy nie wyłączałem, napisałem tylko, że udzielam 7-dniowej gwarancji rozruchowej.

oznacz moderatorów