anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odwołanie oferty na licytacji allegro lokalnie

Idź do rozwiązania
Anetalis13
#7 Wielbiciel#

Wystawiłam propozycję ceny w licytacji na obraz, lecz po dokładnym obejrzeniu zobaczyłam, że obraz ma uszkodzenia, które nie zostały opisane. Czy moja oferta mogłaby zostać odwołana?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie ma możliwości zakończenia licytacji z odwołaniem ofert. Jeżeli Sprzedawca zakończy licytację przed czasem, to automatycznie wygrywa najwyższa oferta.
Jedyne rozwiązanie, które widzę w tej sytuacji, to:
Sprzedawca kończy licytację i kontaktuje się z Klientem, żeby wytłumaczyć mu sytuację . Jeżeli Klient nie zapłaci za przedmiot, to opłata nie zostanie naliczona 

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów
Wars01
#7 Wielbiciel#

a jaki jest ustawiony w systemie termin, w ktorym wygrywający aukcję musi zapłacić za przedmiot - tak aby po tym terminie system anulował sprzedaż? Bo mam sytuację, że Klient  wpisał w kwocie aukcji kwotę o rząd wielkości więcej niż chciał, dzieki temu wygrał tą aukcję, no ale nie zapłaci i poprosił mnie o anulowanie.

W systemie po zakonczeniu aukcji nie widzę możliwości jej odwołania, a przeciez nie będę płacić prowizji za sprzedaż do której nie doszło.

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@Wars01  Ten termin to 5 dni na Allegro Lokalne i 7 dni na Allegro.  Ale  to wcale nie znaczy że po tym terminie system anuluje  automatycznie sprzedaż. Bo może być  na przykład  w ofercie odbiór osobisty i już  jest domniemanie że transakcja się odbyła mimo braku widocznej płatności.

Trzeba pisemnie prosić administrację o anulowanie opłaty, należy załączyć jako dowód mail  kupującego.  Jeśli odmówią, pisać odwołanie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderator
Moderator

@Wars01 to było na Allegro Lokalnie, gdzie nie ma prowizji, a opłata transakcyjna, którą pobieramy dopiero, gdy Kupujący zrealizuje płatność online lub wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym). Więc w tym wypadku ta opłata nie będzie naliczona.  

Monika
   Moderator

br.
#16 Inspirator#

@Anetalis13  Napisz do  sprzedawcy  że nie  kupisz mimo licytacji i  to  wszystko.  Odwołać się  tego nie da, ale jeśli  nawet  wygrasz  licytację  i nie zapłacisz  to  też  nie  będzie  żadnych problemów.

oznacz moderatorów
D1M5ON
#7 Wielbiciel#

@br. Czy napewno nie bedzie zadnych problemow na allegrolokalne?

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@D1M5ON   Nie będzie.  Jeszcze nie tak dawno  w regulaminie  Lokalne był zapis że umowa jest  zawarta  dopiero  w  momencie zapłaty za  towar.  Teraz  sprawdzałem i  cichaczem to zostało zmienione, ale  żeby  wyegzekwować zakup i zapłatę musiałby  sprzedający  skierować  sprawę  na drogę postępowania  sądowego.  Małe prawdopodobieństwo  skierowania sprawy do sądu i małe prawdopodobieństwo  wygrania   przez  sprzedającego,  zwłaszcza  że prawie każdą  transakcję w internecie  można obecnie odwołać  w ciągu 14 dni. 

Sprzedający może  umieścić  Cię najwyżej na czarnej liście  i więcej u niego nie kupisz na Allegro.  Bo na  Lokalne  czarna lista też nie działa.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie zostało zmienione.

5.2. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z opcją „Kup Teraz” są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod płatności określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni do dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku.

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni od dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem.

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

Tak tylko małe "ale"  i  chyba  właśnie  to  "ale" zapamiętałem

b) w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i zatwierdzenia formularza dostawy.

oznacz moderatorów