anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Omyłkowo nie zauważyłem defektu produktu który zakupiłem

Client:79746999
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłem podzespoły do komputera, aczkolwiek kilka godzin później gdy miałem więcej czasu stwierdziłem, że przyjże się. Zauważyłem, że pewien element plastikowy jest ułamany. W ogłoszeniu był wpisany stan bardzo dobry, i teraz pytanie czy moge to jakoś anulowac? Przedmiot nie został jeszcze wysłany

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

br.
#21 Demiurg#

@Client:79746999  Skoro nie został wysłany to napisz do sprzedającego że rezygnujesz z powodu wady, niech nie wysyła. Powinien odstąpić od umowy, no chyba że chce żebyś mu złożył oficjalną reklamację  po odebraniu przesyłki.

Tylko zauważ że w przypadku podzespołów komputera to wygląd, kolor czy stan plastików nie jest ważny, ważne żeby działało, tylko tyle i aż tyle.

oznacz moderatorów

Client:79746999
#7 Wielbiciel#

Ja rozumiem, że wygląd nie gra roli, aczkolwiek jest to zatrzask od gniazda ram. Boję się, że niestety jedno gniazdo nie będzie działało przez ten defekt

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nawet prywatnemu sprzedawcy możesz złożyć reklamację po odebraniu i sprawdzeniu przesyłki.  Ale lepiej napisz teraz poprzez opcję "zadaj pytanie"  Jeżeli sprzedawca jest rozsądny powinien ustąpić i nie wysyłąć.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:79746999 jeśli defekt był widoczny w ofercie i zakup od osoby prywatnej to nie przysługuje ci ani zwrot ani reklamacja ułamanego zatrzasku, jeśli gniazdo ram nie działa  a nie pisze o tym w ofercie to na to reklamacja ci przysługuje ale o rozpatrzeniu reklamacji decyduje sprzedawca. Według prawa zakup od osoby prywatnej regulują przepisy kc, oznacza to że bez zgody sprzedawcy zakupu nie możesz zwrócić ani odstąpić od umowy zakupu z nim

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:79746999 A w opisie jest ta usterka wymieniona? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

na zdjęciu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔 ?

oznacz moderatorów