anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo nigeryjskie poszukiwacze okazji Allegro Lokalnie

ACCURON
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pulkownik66
#19 Nestor#

@ACCURON też to widziałem, ale najlepsze są komentarze do tego wszystkiego. Niezła lektura

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere tak- to jest właśnie bohater z gitarrrą- Oskarek

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

to jest dramat i magia voodoo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Obejrzałem to do końca i normalnie kurde nie wierzę, jak można było dać tak się zrobić... Miał dostać 500 zł, a wysłał w sumie 11,5 tys. Przecież już przy mejlach od "paypala" (gdzie widać było, że są wysyłane ze scammerskiej domeny) powinien się połapać, że coś jest cholernie daleko "okay i hope you understand now", a ten od "samego prezesa", to już zwyczajnie połamał mi nadgarstki oraz naruszył konstrukcję nerek i czaszki🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

X-8
#10 Popularyzator#

Mam 33 lata. Od 15 lat siedzę non-stop na necie ( i na fonie) i dopóki tydzień temu nie sprawdziłem na Allegro Gadane gdy do mnie napisał oszust - to nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak oszustwo nigeryjskie!  Zaznaczam że jestem obeznany z netem i technologią ( także analizowałem oszustwa giełdowe) - podsumowując - wcale więc się nie dziwię że ludzie nabierają się na to. Tym bardziej że potwierdzenia przelewów PayPal rzekomo dokonanych przez oszusta - są dosyć dobrze (na pierwszy rzut oka) podrobione - i można się nabrać na to,  po za tym sprzedawca chce sprzedać i gdy widzi potencjalnego kupca to załącza mu się chciwość, chęć zysku ( i naiwność) Dziwię się tylko temu że po zalogowaniu się do Allegro Lokalnie nie ma żadnego ostrzeżenia ( komunikatu np. Na Allegro czerwono) np. Uaktualnianej na bieżąco Listy numerów kont Allegro oszustów,  listy maili z których piszą oraz wyszukiwarki numerów kont Allegro oszustów,  wyszukiwarki maili z których atakują oszuści.

A co dopiero powiedzieć gdy ktoś pierwszy raz w życiu sprzedaje na Allegro (np. Emerytka) i od razu do niego pisze oszust-klient oferujący kilka tysięcy pln-ów :)! 

 

oznacz moderatorów

PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

Trafna uwaga. Ja się dziwię jedynie tym komentarzom, w stylu: "jak ktoś się dał na to nabrać". Kolejną celną uwagą jest to, że Allegro bardziej zdecydowanie nie przeciwdziała takim praktykom. Łatwo jest obśmiać niedoświadczonych, trudniej skuteczniej przeciwdziałać oszustom i chronić swoich sprzedających, z których to Allegro przecież czerpie zyski.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PawelZycki Ale wiesz, że przekręt nigeryjski jest praktycznie tak stary jak Internet? Trąbi się o tym od zawsze, a i tak ludzie nadal na to się nabierają. I nie ma to nic wspólnego z brakiem doświadczenia, tylko z brakiem logicznego myślenia. Ja nie wiem czy ludziom mózgi się wyłączają, gdy widzą te kwoty, które rzekomo mają dotrzeć na ich konta, jak tylko wcześniej zrobią przelew?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

 

"...trudniej skuteczniej przeciwdziałać oszustom i chronić swoich sprzedających, z których to Allegro przecież czerpie zyski."

@PawelZycki, ty jesteś kupujący czy sprzedający? Jeśli kupujący, to rozumiem, że to napisałeś, ale jeśli sprzedający, to czarno widzę twoją przyszłość🙂

oznacz moderatorów

PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

O moją przyszłość nie ma potrzeby się niepokoić 🙂 Zastanawia mnie tylko dlaczego Allegro nie ostrzega sprzedających przed takimi sytuacjami? Takie ostrzeżenie powinno być na pierwszym miejscu na liście w Q&A. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PawelZycki, Allegro nie ostrzega sprzedających przed takimi sytuacjami, ponieważ tak jak napisałeś wyżej, Allegro czerpie zyski z prowizji od sprzedających, a straty sprzedających nie są problemem Allegro. 🙂 Czyli Allegro ma, delikatnie mówiąc, w nosie, to gdzie sprzedający utopi swoje pieniądze.

oznacz moderatorów