anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prośba klienta o zwrot pieniędzy po opłaceniu wygranej aukcji

mutterfresser
#8 Zapaleniec#

Czołem. Mam problem.

Wystawiłem na sprzedaż pewien przedmiot, który miał 3 osoby licytujące. Dziś aukcja się skończyła i kupujący najpierw (około 5h po wygranej aukcji) zapytał czy przedmiotem aukcji jest również ładowarka do ładowania baterii w tymże przedmiocie, natomiast już 3 minuty później napisał, żebym mu zwrócił pieniądze, bo "bratanek dostał hasło do konta i kupił".

Po pierwsze - Czy muszę to oddawać, czy po prostu wysłać paczkę jakby nigdy nic?

Po drugie - jeśli się da, to czy mogę usunąć to ostatnie podbicie ceny i wtedy wygra ten, co miał niższą? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@mutterfresser 

Po pierwsze jak sprzedałeś jako prywatny, to możesz wysłać na siłę i pewnie skończy się problemami 😞

Po drugie nie przerzucisz wygranej na drugą osobę z listy 😞

Możesz oddać kasę przez allegro i od razu odzyskasz opłatę transakcyjną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 nie skonczy sie problemami tylko pyskowka albo niech sklada na policje zawiadomienie na bratanka i wkleja w dyskusji notke o przyjeciu zawiadomienia z policji 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael nie do dziś jesteś na forum i wiele czytałeś historii, jak kupujący złoży dyskusje wymyśli wady, potem Protect itd. sprzedawca po miesiącu stwierdzi czemu nie oddałem kasy od razu 😄

Pewnie że może wysłać albo oddać kasę ale decyzja należy do @mutterfresser 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 jak dobrze aukcje wystawil nagral pakowanie i wysylke etc to se moze kupujacy nawet skarge do pana boga wymyslic ale takich przewidujacych sprzedawcow jest malo ogolnie myslacych z wyprzedzeniem ludzi jest malo 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedaz prywatna na allegro lokalnie nie musi sprzedajacy przyjmowac zwrotow bez podania przyczyny. Wiec ciebie nie interesuje czy kupil bratanek czy kon rafal niech mu rodzice bratanka oddadza kase

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie bedziesz musial od nowa zakladac aukcje i liczyc ze ktos kupi 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa i regulaminu nie musisz się godzić na zwrot i masz tu opisane dwie sytuację, nie godzisz się i wysyłasz ale jak kupujący nie odbierze (albo odbierze) to z pewnością wymyśli wiele powodów do reklamacji  i jak otworzy dyskusję to czeka Cię bój z nim i Allegro albo nie wysyłasz oddajesz kasę i dostajesz zwrot prowizji i wystawiasz powtórnie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mutterfresser Jak chcesz uniknąć dyskusji i problemów z Allegro to oddaj mu kasę i wystaw ponownie przedmiot > nic na to nie poradzisz > są KUPUJĄCY i "kupujący"

Pewnie, że możesz "palić głupa" i wysłać na siłę > skończy się to dyskusją > Allegro stanie po stronie kupującego > możesz w końcu zostać bez przedmiotu, pieniędzy i z zablokowanym kontem > były tu opisywane takie przypadki.

Zrobisz jak uważasz.

oznacz moderatorów