anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

Witam, wczoraj wieczorem kupiłem płytę główną, zapłaciłem jak zawsze przez payu - potwierdzenie mam na koncie bankowym, ale na allegro lokalnie pojawiła się informacja, że nie ma potwierdzenia płatności. Dzisiaj rano dodana została informacja "Twoje zamówienie nie zostało opłacone i jest ponownie dostępne do zakupu" oczywiście teraz bez problemu kupiłem i zapłaciłem. Co się stało z poprzednią płatnością? Na koncie bankowym mam potwierdzenie dwóch przelewów na identyczną kwotę. Kto zwróci nadpłatę - payu? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hans-klosz widzę w systemie jedną płatność z dzisiaj, tej wieczornej nie widzę, więc poproszę Cię dla pewności o wygenerowanie potwierdzenia obu płatności i przesłanie za pomocą formularza (po wybraniu kontaktu e-mailowego pojawi się możliwość dodania załącznika) Doradca będzie mógł skonsultować to z PayU i wyjaśnić co się stało. 
Nie martw się, na pewno to wyjaśnimy 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

OK. Dziękuję. Poczekam do jutra. Mam dwa potwierdzenia płatności na identyczną kwotę, zmienił się tylko tytuł płatności.

oznacz moderatorów

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie,  sprzedający płytę główną poinformował mnie, że otrzymał dwa razy zapłatę za płytę. Jak teraz wygląda sprawa ze zwrotem nadpłaty - sprzedający w pierwszej kolejności rozlicza się z allegro czy też wysyłam mu numer konta bankowego?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hans-klosz w tej sytuacji musi zwrócić Ci jedną wpłatę bezpośrednio na konto bankowe. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

Wysłałem sprzedającemu numer konta, on mi odpowiedział: "ja mam zwrócić kwotę do allegro"...?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hans-klosz to dziwne, ponieważ nie widzę, aby się z nami kontaktował w tej sprawie (możliwe, że pisał przez msg lub whatsapp) ale i tak powinien zwrócić tę wpłatę Tobie. Nie za bardzo widzę sens, żeby przelewał to nam, a my Tobie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

Fakt, nie jest to duża suma pieniędzy wręcz śmiesznie mała, ale nie chodzi o pieniądze,  a o zasady. W takim razie zaraz napiszę do sprzedającego, żeby pieniądze przelał na konto.  Jak chce to niech dołączy do dyskusji...tak? Tak!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak się nie zaksięguje to powinna wrócić do Ciebie na konto.

oznacz moderatorów

hans-klosz
#8 Zapaleniec#

Mam taką nadzieję.  Robienie przelewów/zakupów grubo po północy 😉 może powodować błędy systemu banku i allegro? Chyba nie...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@hans-klosz  Myślisz że przed północą jest bezpieczniej?

Banki o ile prowadzą jakies prace techniczne , konserwacyjne to zawsze ostrzegają wcześniej i blokują możliwość zalogowania się.  Natomiast w przypadku Allegro i PayU  wszystkiego możesz się spodziewać,  wcale niekoniecznie po północy, również w biały dzień..

oznacz moderatorów