anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rekompensata z Allegro Protect a zwrot towaru

EdS
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

w trakcie dyskusji ze sprzedającym nie zgodził się na zwrot towaru, a następnie przestał się udzielać w dyskusji pomimo włączenia się do niej pracownika allegro. Po zakończeniu dyskusji oraz braku rozwiązania problemu otrzymałem rekompensatę z Allegro Protect za towar niezgodny z opisem.

Kiedy pieniądze wpłynęły na konto odezwał się w dyskusji sprzedający, który pisze, że skoro otrzymałem rekompensatę z Allegro Protect to mam mu natychmiast wysłać sporny przedmiot. 

Zgodnie z regulaminem kupujący przenosi na Allegro swoje roszczenie względem sprzedającego – Załącznik nr 9 pkt 4 część IV. W związku z tym czy mam wysłać sprzedającemu przedmiot czy czekać na informację z Allegro co powinienem z tym przedmiotem zrobić. Boję się, że to może być jakieś wyłudzenie.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@EdS Ty masz mu wysłać ? 😂 . Napisz mu gdzie , kiedy i w jakich godzinach może sobie odebrać sporny produkt . Allegro zapewne obciążyło sprzedawcę kwotą rekompensaty i ważne jest Twoje stanowisko w sprawie wydania przedmiotu . Możesz się zgodzić na wysyłkę , ale tylko w przypadku pokrycia z góry jej kosztów przez sprzedawcę .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@EdS jeżeli sprzedawca będzie musiał oddać allegro za rekompensatę dla Ciebie to teoretycznie przedmiot należy do sprzedawcy. Napisz, że jak chce przedmiot to niech przyśle kuriera po niego albo niech opłaci wysyłkę do niego.

oznacz moderatorów