anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z wylicytowanego przedmiotu lokalnie

Gold_Digga
#7 Wielbiciel#

Witam

Wylicytowałem przedmiot na allegro lokalnie, ale nie opłaciłem jeszcze aukcji. Zależy mi na odbiorze osobistym a sprzedający mimo, iż jest z tego samego miasta nie chce na to przystać. Czy mogę z niej zrezygnować?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@Gold_Digga Możesz zrezygnować, masz czas 5 dni na opłacenie, jeżeli nie zapłacisz nie ma zakupu i tyle.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Gold_Digga na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty , po 5 dniach nie opłacona transakcja zostanie automatycznie anulowana . Bardzo dziwne ,że sprzedawca nie godzi się na odbiór osobisty , węszę tu jakiś przekręcik .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria W czasach "covidowych" wiele firm zrezygnowało z udostępniania odbiorów osobistych (to wszyscy robia przekręty ?).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 niemniej wygląda to dziwnie  ,sam bym odpuścił taką transakcję .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Dlaczego dziwnie ? Ja np. napisałem "możliwośc odbioru osobistego po uzgodnieniu telefonicznym" w zakładce "o sprzedającym i umozliwiam odbiór bezkontaktowy, czyli wystawiam przedmiot w siatce za dzrzwi, a kupujący go odbiera i idzie do domu sprawdzać. Ale i tak to na 20 przedmiotów sprzedanych w Warszawie 1 na 10 chce odbiór. Inni wolą, żeby wysłać. I nikt nie napisał w komentarzu o dziwnym sposobie odbioru. A jak postępuja kurierzy dostarczający do domu art spożywcze (np, kurierzy z Ev**piiip**) ? Zostawiają torby z zakupami pod drzwiami, mają zakaz wchodzenia do mieszkania. Jest to nawet podane na ich stronie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Masz węch, dobra oznaka.😂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 w wiekiem słuch i wzrok przepadł , ale na węch i ....nie narzekam 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gold_Digga Tak, możesz. Po prostu nie płać. Na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty. Aukcja z towarem nieopłaconym w ciągu 5 dni odnowi się sprzedawcy automatycznie, a Twoja umowa kupna zostanie rozwiązana. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. 

Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłat. Nie zapłacisz, transakcja jest uznana za niebyłą. 

oznacz moderatorów

Gold_Digga
#7 Wielbiciel#

Super, wielkie dzięki! 🙂 Jeszcze jedno pytanko - muszę informować sprzedającego o fakcie rezygnacji z przedmiotu?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Gold_Digga nie musisz, ale wypadałoby poinformować, żeby od razu mógł wystawić przedmiot ponownie, a nie czekał na Twoją zapłatę.

oznacz moderatorów