anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający prosi mnie o podanie numeru konta w banku, czy to może być próba oszustwa?

italianopizza
#7 Wielbiciel#

Witam. Kupiłem tydzień temu w sobotę (05.12.2020) mleko od lokalnego sprzedawcy Client:91734961 - pieniądze od razu otrzymał na konto. Podał o dziwo swój numer telefonu do kontaktu w ogłoszeniu. Poprosiłem sms, (05.12.2020) aby wysyłka była jak najszybciej - odpisał: ok.

 

W Poniedziałek (07.12.2020) napisałem kolejny sms czy wysłała Pani mleko pod wskazany adres ? Otrzymałem odpowiedź - "Witam, do19jestem w pracy i po powrocie nadam" 10.12.2020 Pani nie odczytuje smsów ani nie odbiera telefonu z różnych numerów przez kolejne dni....

 

Rozpocząłem dyskusję - automat allegro coś tam pouczył i nagle pani się dzisiaj (12.12.2020) odzywa i wypisuje takie niestworzone rzeczy: "Mam problem z allegro w wypłaceniem gotówki za zakupione mleko. na dowód wysyłam zdjęcie, że środki nadal znajdują się w kasie allegro z brakiem możliwości na razie wypłacenia. Czekam na rozwiązanie tego problemu i odeśle pieniądze, bo mleko z tą serii przyszło z bardzo krótką datą do końca roku."

 

Zdjęcia oczywiście nie dołączyła, w opisie aukcji oczywiście była data długiej przydatności do 2022 roku. Na koniec prani mając mój numer telefonu oczywiście prosi mnie o podanie numeru mojego konta w banku... Czy to nie jest próba oszustwa ? Co mam robić ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@italianopizza Ciebie nie interesują problemy sprzedawcy z wypłatą środków z Allegro Finanse - wpłatę otrzymał i powinien wysłać towar. Jeśli termin ważności produktu minął i sprzedawca chce zwrócić wpłatę, powinien to zrobić niezwłocznie i nie może tłumaczyć opóźnienia problemami z wypłatą pieniędzy z AF. W Dyskusji za każdym razem proś o pomoc pracownika Allegro. Po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Już samo wypełnienie wniosku zazwyczaj powoduje, że sprzedawca natychmiast wpłatę zwraca, jeśli nie zwróci, otrzymasz ją od Allegro.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

italianopizza
#7 Wielbiciel#

Rozumiem. No on w dyskusji, zebym podał mu numer konta. Wystraszyłem się szczerze mówiąc, bo ma już mój telefon. To podawać numer konta czy nie ? 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie inaczej Ci wpłaty nie zwróci, tylko na konto. Chyba że gotówką do ręki lub przekazem pocztowym.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@italianopizza Kupiłeś na Allegro lokalnie - tam nie ma możliwośći zwrotu innego niż przelew z konta na konto lub gotówka ( z ręki do ręki lub przekaz)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów