anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca zakończył działalność, u kogo dochodzić praw z gwarancji?

wolfik5
#7 Wielbiciel#

W grudniu 2019 roku kupiłem od firmy 4U2 s.c. z Ropczyc słuchawki JBL. Gdy chciałem reklamować produkt na gwarancji okazało się, ze sprzedawca zamknął działalność w marcu 2021r. Na ALLEGRO pojawiła się inna firma, którą prowadzi jeden z byłych wspólników firmy 4U2 s.c., obecnie pod nazwą 4_U_2.

Otrzymałem od nich informację, że nie odpowiadają za poprzednią firmę. Dodatkowo, uzyskałem informację od dystrybutora marki JBL, że nie uznają reklamacji ponieważ produkt został zakupiony z oficjalnej polskiej dystrybucji. Sprzedający 4_U_2 ma w swojej ofercie produkty JBL, a nie jest oficjalnym dystrybutorem marki JBL. Czy kolejni klienci będą mieć problem z gwarancją?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Nie reklamuj z żadnej gwarancji, tylko z rękojmi. Rękojmia jest obowiązkowa, trwa 2 lata i wtedy składasz reklamację sprzedawcy, a nie w żadnym serwisie. Zakończenie działalności, jej zawieszenie, zmiany, nie zwalniają sprzedawcy z odpowiedzialności z rękojmi za towar.

Poproś w tej sytuacji o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Jeżeli sprzedawca nadal prowadzi działalność na Allegro, nawet pod innym nickiem, Allegro ma na niego wpływ i powinno Ci pomóc. Gdyby nie pomogło, daj znać.

Druga opcja - poproś o pomoc najbliższego rzecznika konsumentów, pomagają bezpłatnie.

oznacz moderatorów

wolfik5
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc. Byłem u rzecznika konsumentów, wyśle pismo, ale obawia się, że w ogóle nie zostanie odebrane...wówczas tylko sąd.

Teraz piszę do Allegro.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wyślij poleconym z potwierdzeniem odbioru .

oznacz moderatorów