anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ukrycie Allegro lokalnie w wynikach wyszukiwania od 1.10

olewales
#8 Zapaleniec#

Nie jest trudno przejrzeć zamysł tej zmiany - w połączeniu z ze zmianami dotyczącymi "produktów marek chronionych" allegro lokalnie stanie się w praktyce koniecznością jeśli chodzi o kupno/sprzedaż przedmiotów używanych, szczególnie ubrań, elektroniki (z serwisów grupy allegro, rzecz jasna) a sprzedawcy w innym wątku już się cieszą, że odpadnie im trochę konkurencji w wynikach wyszukiwania. Ale ja nie o tym.

Czy wyrobicie się, żeby do czasu wprowadzenia tej zmiany żeby zrównać funkcjonalność Allegro lokalnie z obecną funkcjonalnością Allegro jeśli chodzi o wyszukiwanie ofert? Zapisane wyszukiwania? brak. Subskrypcja tychże zapisanych wyszukiwań w formie powiadomień? brak. Operatory w wyszukiwarce? Chyba działają ale brak do tego jakiejkolwiek dokumentacji. Nieśmiało wspomnę nawet, że bardzo pomocną funkcjonalnością byłaby synchronizacja między listą subskrypcji na obu serwisach. Nie ukrywam ironii w moim pytaniu - te same problemy podnosiłem (i nie tylko ja) w 2019r gdy lokalnie startowało i niewiele się od tego czasu zmieniło.

Zdaje sobie sprawę, że Allegro ma ambicje zostać kolejnym **piiip**em. Podejrzewam, że kroki w postaci wycofania licytacji z głównej platformy i dalsze ograniczenia w sprzedaży przedmiotów używanych są już w planach. Tyle, że jeden **piiip** już jest a oddanie segmentu sprzedaży prywatnej w ręce konkurencji poprzez celowe ograniczanie funkcjonalności platformy nie brzmi jak działanie na rzecz wzrostu wartości spółki

Apeluję o anulowanie tych planów lub chociaż odroczenie ich do czasu, gdy braki w funkcjonalności serwisu allegro lokalnie przestaną przeszkadzać w korzystaniu z niego. Nawet jeśli wyszukiwarka miałaby domyślnie nie uwzględniać ofert z allegro lokalnie to opcja przywrócenia tych wyników sprawiłaby, że ta platforma nie stanie się bezużyteczna. Allegro zbudowało swoją dominującą, żeby nie powiedzieć monopolistyczną pozycję na rynku poprzez budowanie serwisu z myślą o kupujących. Odcięcie ich od dużej części ofert taką zmianą nie jest

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

olewales
#8 Zapaleniec#

Przy okazji: nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak komicznie wygląda cenzurowanie nazwy konkurenta na forum spółki wartej blisko 40mld PLN. 

Szczególnie gdy ten konkurent jest warty 350mld USD

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@olewales dziękuję za Twoją opinię. Dopytuję, czy wprowadzone zostaną funkcje o które pytasz. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów