anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup przez SMS na allegro lokalnie, czy to oszustwo?

rafalookkoo
#8 Zapaleniec#

Czy możliwe jest wystawienie oferty indywidualnie poprzez przesłanie smsem linku ze sprzedawanym produktem na allegro lokalnie.  Sprzedający nie chciał do siebie podać nr tel tylko poprosił go ode mnie i przysłał mi linka za pośrednictwem którego mogłem kupić kartę graficzną. Logując się na allegro lokalnie znalazłem go ale nie było ikonki do kliknięcia kup teraz. Nie słyszałem o takiej metodzie kupna czy jest ona prawdziwa.

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Zigurat115
#8 Zapaleniec#
Witam,
 
Kolejny oszust, najprawdopodobniej ten sam. Próba wyłudzenia nr. telefonu by wysłać SMSem link do kup teraz.
Załączam screen z próba wyłudzenia telefonu i wmówienia, że jest on potrzebny do kup teraz.
 
Pozdrawiam.
oznacz moderatorów

Zigurat115
#8 Zapaleniec#

No bez jaj, ile tego phishingu jest. Jak było stare allegro to nie było takich cyrków, a od kiedy podzieliliście na lokalne "dla zwykłych ludzi" i główne jako lipny sklep dla firm to niemożliwe jest znalezienie jakiejkolwiek ludzkiej oferty co nie jest ewidentnym scamem.

Kolejny scammer, ten trochę bardziej cwany. Najpierw daje niedziałające kup teraz przez chat, a następnie po zgłoszeniu że nie działa próbuje wyłudzić nr. tel by wysłać SMS z linkiem do zakupu.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/microsoft-xbox-series-x-1tb-6uf

Album screenów poniżej:
https://imgur.com/a/BtbUqup

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zigurat115 dziekuję za Twoje zgłoszenia! Pierwsze wskazane konto zostało zablokowane, a oferta zakończona. Druga oferta również została zakończona, a konto zabezpieczone, ponieważ doszło na nim do włamania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika Ja mam takie pytanie: czy przypadkiem to nie jest tak, że większość tych kont na które się włamano, miały powiązanie z fb (przez którego własnie logowali się na allegro pierwotni właściciele tychże kont)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere zabezpieczamy logowania bez względu na to czy są to logowania z social mediów czy za pomocą e-maila lub loginu. Nie mogę podać szczegółów tych incydentów, ale mogę zapewnić, że logowanie i korzystanie z Allegro jest bezpieczne.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika Ale to nie chodzi o to, czy to zabezpieczacie czy nie. Chodzi o to, że gdy ktoś podpina sobie pod fb różne konta (loguje się na nie przez fb), a później ktoś mu to konto na fb przejmie (w tym celu wcale nie trzeba czekać na wyciek haseł z fb, wystarczy odpowiednio użyta socjotechnika), to wraz z takim przejętym na fb kontem ma dostęp do wszystkich innych na które się logowano przy użyciu tegoż konta na fb. I co tu da to, że "zabezpieczacie logowania"? NIC.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

chromusik
#8 Zapaleniec#

Tak ten temat i Wy moderatorzy działacie super, ale od dzisiaj nie zgłaszam niewłaściwych ofert Allegro, kiedyś to działało a teraz czuję że straciłem czas.

Od maja (tak!) Zgłaszam ogłoszenie z GeForce 1070 użytkownika anetahoj (chyba przez o z kreską i jaja sobie z nas robią nawet nazwa a Wy nic ) 

757DDF2D-C43C-49FB-BF50-22123AA7B1C8

Na pytanie o wysyłkę dostaje screeny że wymagany jest nr telefonu , klasyczny scam jak macie tu dziesiątki przykładów. 

A super problematyczne jest kopiowanie ogłoszenia znajdywanie tej grupy i wysyłanie scamu na telefonie, lepiej bezpośrednio z aukcji , ale to tylko guzik aby się czuc dobrze. 

Pozdrawiam tylko ludzi z allegro przeglądających to forum , alerty mam już gdzieś 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@chromusik Cześć! Dziękuję za informację. Na tym koncie było włamanie, zostało już zawieszone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Michcion
#7 Wielbiciel#

Użytkownik Mishi89 sprzedaje konsole PlayStation 5, w wiadomości prosi o nr telefonu aby odblokować przycisk Kup Teraz.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/konsola-ps5-z-napedem-6gd
cl-e2101-d3794-c3683-p4063-uni-1-5-0715

Zrzut ekranu 2021-10-17 o 22.35.29.png

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Michcion, na koncie, które wskazałeś, doszło do włamania. Dzięki za sygnał - zabezpieczyliśmy je. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:73058003
#2 Obserwator#

Witam! Niestety identyczna sytuacja:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/konsola-ps5-z-napedem-bluray-j2t
Niestety dałem się podejść. Sprawę zgłosiłem natychmiast do banku, lampka ostrzegawcza zapaliła mi za późno.
Nie wiem jak dokładnie zgłosić oszustwo na Allegro, więc piszę tutaj z prośbą o pomoc.

oznacz moderatorów