anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kamery sportowej - sprzęt na raty

MrRogalik
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam dosyć dziwny problem ze sprzedającym na allegro lokalnie - kupiłem nowy produkt, a dokładnie kamerę sportową. Kupujący mówi, że ma fakturę VAT, podał datę zakupu sprzętu, tak więc myślę "wszystko ok, mam dwuletnią gwarancję producenta, kupuję". 

Kamera przyszła, rozpakowałem ją i sprawdziłem. Okazało się, że nie jest sprawna, tj. nie łapie ostrości. Mając fakturę w ręce udałem się do Orange celem zareklamowania produktu, a tam zdziwko. Obsługa informuje mnie, że produkt został zakupiony na raty (o czym nie miałem zielonego pojęcia i sprzedający mnie o tym nie poinformował) oraz że reklamację może złożyć tylko osoba, która zakupiła sprzęt i zaciągnęła na niego kredyt ratalny (potwierdziłem tą samą wersję w dwóch punktach Orange i na infolinii). No więc piszę do pana jaka jest sprawa, tj. poprosiłem o zwrot wpłaty i odesłanie produktu, który on sam będzie musiał sobie zareklamować i uzyskać później ewentualny zwrot gotówki/nowy sprzęt. Usłyszałem coś w stylu "w sumie to się pan bujaj, bo ja zwrotów nie przyjmuje i głupoty pan opowiadasz, że nie można zareklamować". Pytanie jak allegro zadziała w tej sytuacji? Czy jest jakaś szansa na to, że odzyskam pieniądze? Wychodzi na to, że nawet nie mam prawa do żadnej gwarancji na ten sprzęt... W sumie dobrze że wyszło na samym początku a nie za pół roku. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Tak odzyskasz, jest to zakup na raty piszesz a są spłacone? jeżeli nie spłacone to jest to wada prawna. Ale najlepiej to otwórz dyskusję i tam opisz problem , sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź, później możesz poprosić Allegro o pomoc: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

MrRogalik
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź, zaraz zrobię sobie lekturę dot. Wady prawnej o której piszesz.

Nie ma znaczenia, że jest to allegro lokalnie? Sprzedający twierdzi, że ma to w d**ie, ponieważ jest osobą prywatną i sprzedaje na lokalnie. 

oznacz moderatorów