anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru wylicytowanego na allegro lokalne

MAMY ROZWIĄZANIE!
ma1950
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałem 3 aparaty Zenit  na allegro lokalne.  W opisie licytacji było stan bdb, Po otrzymaniu towaru okazało się że każdy aparat jest niesprawny. Jak teraz mam zrobić  zwrot. Za przesyłkę duża paczka zapłaciłem 8,99. Jak teraz mam wysłać taką sama paczkę za 8,99

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@ma1950 Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w nim zgłoś niegodność towaru z opisem i domagaj się naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu jaki poniesiesz za przesyłkę zwrotną. Powołaj się na rękojmię, która trwa 2 lata i w tym czasie sprzedawca odpowiada za wady towaru i wszelkie niezgodności. Pamiętaj, że sprzedawca nie musi po odesłaniu towaru od razu zwracać pieniędzy, może towar naprawić lub wymienić. Zwrócić wpłatę musi dopiero wtedy, gdy nie jest w stanie dokonać naprawy lub wymiany. Naprawa i wymiana, oraz wszelkie wysyłki reklamacyjne odbywają się na koszt sprzedawcy, który ma obowiązek uczestniczyć w sporze. Przy zwrocie towaru w ramach reklamacji sprzedawca musi Ci oddać koszt odesłania, przy czym nie musi to być 8.99 zł - ten koszt może być wyższy.

Do sporu po 24 godzinach włączy się pracownik Allegro, który Ci pomoże.

Gdyby mimo to spór nie przyniósł rozwiązania problemu, po 14 dniach od zakupu wystąp o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Masz szansę na odzyskanie całej wpłaconej kwoty. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
ma1950
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów