anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa mi licytację i nie potrafi wyjaśnić dlaczego

TheMaking
#8 Zapaleniec#

Około tydzień temu wystawiłem na licytację dyskietki z grami/programami na Amigę, wszystko wyglądało w porządku aż tu nagle 2 dni temu Allegro blokuje mi aukcję za "nieoryginalne oprogramowanie" gdzie wiem że dyskietki są oryginalne, w dodatku straciłem wykupione promowanie nie mówiąc już o ofertach które dobiły do ponad 300 zł.

Zapytałem dlaczego moja aukcja została usunięta skoro dyskietki są oryginalne, w odpowiedzi otrzymałem:
"Oferta została usunięta, ponieważ sprzedaż nieoryginalnego oprogramowania jest w serwisie niedozwolony."
Napisałem raz jeszcze że dyskietki są w 100% oryginalne i dlaczego Allegro stwierdziło inaczej, w odpowiedzi otrzymałem:
"Przykro mi, jednakże nie zdradzamy naszych metod weryfikacji. "
Czyli generalnie nie mogę wiedzieć dlaczego według Allegro dyskietki są nieoryginalne i nie mogę ich sobie normalnie sprzedać, bo nie.

Zastanawia mnie dlaczego jest kilka albo i nawet kilkanaście aukcji podobnych do mojej a Allegro zdjęło akurat moją? Naprawdę, nie wiem a chciałbym to wiedzieć.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Knowhere
#21 Demiurg#

@TheMaking "Przykro mi, jednakże nie zdradzamy naszych metod weryfikacji" - no wiesz, nie wypada zdradzać metod bazujących na sposobie "na oko" (bądź też "tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział")😉
Śmiem twierdzić, że 99% konsultantów pracujących w allegro, to Amigę widziała co najwyżej tylko na zdjęciach w google, już nie mówiąc o tym, żeby mieli okazję choćby ją pomacać czy zagrać w kilka gier😏
Ech, ci millenialsi...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TheMaking
#8 Zapaleniec#

Widzę że cały wątek zamienił się w jedną wielką kłótnię pomiędzy dwoma osobami a na oryginalny temat praktycznie nikt nic nie napisał...

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@TheMaking Wyjaśnienie twojej sytuacji, jest raczej dość proste. Jakiś- nazwijmy to życzliwy / z tej samej kategorii / zgłosił twoje oferty, bo go cisło że osiągnąłeś już dobre ceny, równie dobrze mógł to być, któryś z licytujących- któremu nie pasiła zbyt wysoka cena na licytacji i po jej zlikwidowaniu liczy na ponowne wystawienie- być może inni już zrezygnują, a on wylicytuje za połowę osiągniętej teraz.Nikt nie wie, kto i jak weryfikuje takie /dziwne/ decyzje, więc musisz dopytywać się tych co zrobili ci takiego psikusa i zlikwidowali oferty.Pisać i drążyć temat do czerwoności /pewnie niewiele to da/ ale przynajmniej, ktoś cię tam na górze usłyszy.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TheMaking wątki, które nie dotyczą tematu zostały wyłączone z dyskusji. Widzę, że pisałeś do nas wczoraj - odpowiedź pewnie otrzymasz w dniu dzisiejszym. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

w myśl prawa ochrona oprogramowania trwa tyle co literatury czyli 70-lat

pojęcia typu Abandonware to tylko wymówki dla piractwa bo prawo mówi co innego

jak sprzedawałeś oryginały to już inna kwestia i allegro nie powinno usuwać

oznacz moderatorów

TheMaking
#8 Zapaleniec#

No właśnie problem w tym że sprzedawałem oryginały, ale według Allegro osoba która fizycznie posiada te dyskietki od ok. 20 lat wie o nich mniej niż oni z jednego zdjęcia i krótkiego opisu, no cóż... raczej z nimi nie wygram ale szkoda bo miałem nadzieję że sprzedam za fajną cene.

oznacz moderatorów