anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie/rezygnacja ze zwrotu towaru

Client:103319186
#2 Obserwator#

Witam

Mam taki problem, zgłosiłem zwrot na allegro oraz zamówiłem i oplaciłem kuriera. Jednak po namyśle stwierdziłem, że zbyt szybko zgłosiłem zwrot. I tu mam pytanie.

Czy jest możliwość anulowania czy rezygnacji ze zwrotu towaru gdy już się zamówiło i opłaciło kuriera, który ma przyjechać po zwracany towar. Jeśli tak, to jak to zrobić i co się stanie z zaplaconymi z góry pieniędzmi za kuriera.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Zapłacone więc nie wiem czy ktoś Ci cokolwiek zwróci, ale po odstąpieniu od umowy zakupu(zgłoszony u sprzedającego przez Allegro) towar nie jest już twój, skontaktuj się ze sprzedającym i ustal co dalej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:103319186 za kuriera nikt ci nie zwróci. Co do anulowania zwrotu to ustawodawca nie przewidział że kupujący może się rozmyślić ale wydaje mi się, że wystarczyloby oświadczenie woli kupującego na piśmie o rezygnacji ze swojej strony z odstapienia od umowy zakupu podpisane odręcznie wysłać np zdjęcie przez panel wiadomości do sprzedawcy.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@az1rael za kuriera nikt ci nie zwróci.

A dlaczego nie? Usługa nie została jeszcze wykonana.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Client:103319186 Gdzie zamówiony był kurier? Na Allegro czy bezpośrednio u przewoźnika (lub przez serwis brokerski)? Poza Allegro prawdopodobnie miałbyś możliwość anulować zlecenie odbioru. A na Allegro - trzeba by zapytać.

Żeby zrezygnować z odstąpienia od umowy, poinformuj sprzedawcę, że się rozmyśliłeś. Dla zachowania formalności, wyślij do niego maila o treści np.: "Oświadczam, że odwołuję swoje oświadczenie o odstąpieniu od umowy złożone w dniu...". Nie musisz niczego drukować, podpisywać i robić zdjęć. Wystarczy samo wysłanie maila.

Żeby odwołanie było ważne i pewne, sprzedający powinien wysłać Ci (również mailem) odpowiedź, że zgadza się na to odwołanie.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów