anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada nowego konta firmowego przez powiązania z innymi kontami sprawa na policji

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

Witam serdecznie,

11.08.2020 roku założyłam na allegro swoje pierwsze w życiu konto firmowe (w tym samym dniu założyłam również swoją pierwszą w życiu działalność gospodarczą), które zostało zarejestrowane 19.08.2020, a międzyczasie 17.08.2020 konto zostało zablokowane na sprzedaż z uwagi na powiązania z dwoma innymi kontami na które nałożone są sankcje i które to konta allegro zablokowało. Blokada mojego konta została przeprowadzona zgodnie z brzmieniem art. 8.7 Regulaminu Allegro. I tu się zaczynają klocki, ponieważ Allegro uważa ,że jestem właścicielem dwóch kont o których nie mam zielonego pojęcia i których nie zakładałam ani ja ani nikt z mojej rodziny a ja nie mogę zacząć sprzedaży przez zaniedbania obcych osób (na rozpoczęcie działalności dostałam dofinansowanie z UP - i teraz mam podwójny problem - dofinansowania już nie mogę cofnąć, firma musi wykazywać obroty a ja nie mogę handlować bo jestem zablokowana przez allegro). Po licznych mailach z Działem Bezpieczeństwa stanęło na tym, że sprawa trafiła na policję w związku z kradzieżą danych. Po przesłaniu do Allegro kopi zgłoszenia i ponownej prośbie o odblokowanie konta dostałam wiadomość ,że stanowisko Allegro w tej sprawie jest niezmienne ale mogę się od decyzji pracownika odwołać.  Dochodzenie policji może potrwać nawet kilka miesięcy  - czy w takiej sytuacji pisanie odwołania może pomóc i przyspieszyć odblokowanie konta? Przecież gdybym nie miała pewności, że to nie są moje konta to nie zgłaszałabym sprawy na policję. Miał ktoś podobną sytuację.  Czy istnieje możliwość warunkowego odblokowania konta do czasu wyjaśnienia przez policję. Czy rozpoczynając działalność gospodarczą już na początku muszę ją położyć na straty. Jestem przerażona tym co się stało.  Pomóżcie jeśli macie podobne doświadczenia.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@DrugiObiegYana wejdź na inny portal lub otwórz sklep internetowy, w dzisiejszych czasach stawianie na jedno źródło sprzedaży kończy się tak jak poczułeś na własnej skórze 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DrugiObiegYana  Jeżeli masz jakieś nowe dowody to ma sens. Może mialeś kiedyś dostęp u kogoś do konta firmowego!

oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

Nie nigdy nie używałam swojego komputera poza domem. Konto na allegro założyłam tydzień temu - więc nie ma możliwości logowania się na nim poza miejscem w który teraz jestem. A konta z którymi  mam powiązania telefoniczno adresowe były zakładane na przestrzeni kilku ostatnich lat. Co mogę jeszcze dodać to, to że miejsce mojej pracy to dom w którym mieszkam od 3 miesięcy i internet mam też nowy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DrugiObiegYana to prawdopodobnie pod tym adresem były założone konta z banami i to powiązali 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

co to znaczy konta z banami?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DrugiObiegYana A przypadkiem ktoś nie logował się na allegro z Twojego komputera?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszyscy opisuje na okrągło to samo, nie czytacie wcześniejszych wpisów.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DrugiObiegYana 

konto zostało zablokowane na sprzedaż z uwagi na powiązania z dwoma innymi kontami na które nałożone są sankcje i które to konta allegro zablokowało.

Logowałaś się na innym urządzeniu? Jeżeli tak, to podobny przypadek już tutaj był. Pewien sprzedający zalogował się u kogoś, kto miał zawieszone konto allegro i tak oni to powiązali, przez co sprzedającemu, który nic nie zrobił też zablokowali konto. Taki to fajny dział bezpieczeństwa 🙂

Chyba jedynym wyjaśnieniem jest zalogowanie się u kogoś, kto miał problemy z allegro. W takim przypadku na 100% zablokują wszystkie konta logujące się z powiązanym zablokowanym.

Ach, nowy post 😄 W takim razie niech Allegro poda  Ci z jakimi kontami zostałaś powiązana i jakie dowody masz przestawić. Skoro bada to dział bezpieczeństwa, to powinni coś w tym kierunku zrobić, a nie tylko zablokować i radź sobie sama.

oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

To fizycznie niemożliwe - konto zostało założone tydzień temu - w tym czasie nie logowałam się na nim nigdzie poza domem - zwłaszcza że najpierw zostało zablokowane a dopiero potem zarejestrowane. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Bez sensu, że Allegro powołuje się na art 8.7. skoro nie jesteś właścicielką poprzednich kont. Skąd oni wiedzą kto jest właścicielem poprzednich? Brak logiki w takim działaniu.

Równie dobrze mogę mocno przeskrobać, wyprowadzić się i osoba, która pod tym adresem założy nowe konto zostanie zablokowana. Cóż, tak to weryfikują.

oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

Niestety nikt z Działu Bezpieczeństwa nie chce mi powiedzieć o jakie konkretne dane chodzi - jest to ogólnie nazwane danymi telefoniczno adresowymi. Nie mam pojęcia czy chodzi nr telefonu, nazwę firmy, nazwisko, czy adres firmy, czy numer IP - twierdząc że są to dane poufne (chociaż wg tego działu to ja jestem właścicielem kont - więc dlaczego poufne dla mnie) - i że wszystkich odpowiedzi udzielą na wniosek policji - sprawa została już zgłoszona

oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

Dwa podobno są moje - mam ich niki (moje nie są - nigdy o nich nie słyszałam - jest to zgłoszone na policję - w związku z podejrzeniem kradzieży danych) a z 12 innymi są powiązane - z korespondencji z Działem Bezpieczeństwa wynika, że ze do wszystkich tych kont i do "rzeczywiście mojego" ma dostęp jedna osoba.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Moim strzałem w ciemno jest to, że osoba, która przebywała wcześniej pod tym adresem miała sporo kont sprzedażowych i została zablokowana i dlatego teraz myślą, że Twoje nowe konto należy do poprzedniej osoby. Pewnie to jakaś firma, która zakończyła działalność i teraz jej blokada przeszła na Ciebie

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@DrugiObiegYana - hej. Jeśli to prawda co piszesz (rzadko tak de facto jest) to może kłopot jest w numerze telefonu. Operatorzy po przejęciu (np. od dłużników) numerów dystrybuują je dalej, może masz pecha i taki numer Ci się dostał. To jest możliwe.

oznacz moderatorów

DrugiObiegYana
#2 Obserwator#

Jeśli tak jest rzeczywiście to policja to na pewno wychwyci - chociaż mało prawdopodobne - telefon mam od 15 lat ten sam (konta były zakładane na przestrzeni kilku ostatnich lat więc wtedy numer już należał do mnie

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

nigdy bana nie dostaje sie "przypadkiem". ces't la vie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ten oraz inny przypadek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zawieszone-konto/td-p/57784 gdzie konto finalnie zostało odwieszone.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy problem został rozwiązany czy też nie ale powiem jakie jest wyjście. Nowy internet, nowy numer telefonu i nowy adres. Reszta danych bez zmian. Ban nie jest na osobę tylko na to co wymieniłem. Tutaj żadna policja ci nie pomoże. Przedstawiam jedyne, sensowne rozwiązanie. 

PS jeżeli odpiszesz choćby na maila z numeru który używasz obecnie, na którego nałożone są sankcje to ponownie Cie zbanują. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Martens88m 

Do tego weryfikacja konta bankowego musi być zgodna z danymi na koncie więc praktycznie trzeba zakładać konto na zupełnie inną osobę mieszkającą w innym miejscu.

No dziwne jak by takie konta blokowali...

oznacz moderatorów