anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak towaru i zwrot - wystawiać faktury?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:110409332
#7 Wielbiciel#

Witam, czasem na magazynie mam 0 szt, ale na allegro jest błąd i kupujacy kupi towar, którego nie mam. Czy wystawiacie w takim razie fakturę normalną i pozniej dosylacie korygującą 0zl? Sam zwrot bez faktur? Tylko 0zł?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:110409332 noooo... tak to powinno wyglądać , fakturowanie odbywa się NIE ! na podstawie ruchu towaru tylko NA POSTAWIE przepływu środków , a to w takim przypadku występuje czyli FV i korekta .

oznacz moderatorów
Client:110409332
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria " fakturowanie odbywa się NIE ! na podstawie ruchu towaru tylko NA POSTAWIE przepływu środków" a skąd takie informacje? 

A kiedy kupujesz towar to FV z odroczonym terminem jest nieksięgowana? Własciwie FV pokazuje ruch towarów nie przepływy pieniężne które mogą nastąpić nawet po kilku miesiącach

oznacz moderatorów
Client:110409332
#7 Wielbiciel#

To również prawda, wystawienie faktury za wcześnie (30 dni przed wykonaniem usługi?) nie jest zgodne z prawem.

Jeżeli jest towar => wystaw fakturę (wyślij do klienta)

Kompletny brak towaru => wystaw fakturę i korektę (wyślij obydwa razem)
Zmiana w zamówieniu, np. brak jednej sztuki => wystaw fakturę i korektę (wyślij obydwa)

Czy to ma sens?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:110409332 nie ma sensu , ale up....ść kontrolujących zwykle przekracza barierę rozsądku , napisałem Ci ,, tak to powinno wyglądać ,, 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ odroczenie , kredyt , to są również formy płatności .

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria oczywiście lecz FV ksiegujemy w momecie zakupu ( wydania towaru) a nie w miesiącu w którym za nią płacimy ( wyjątkiem jest metoda kasowa)

Jak dla mnie dokument sprzedaży powinien odzwierciedlać zawartą transakcje . Jeśli do transakcji nie dochodzi z takixh czy innych powodów nie ma potrzeby wystawiania dokumentu sprzedaży i korygowania go

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ bo tak podpowiada rozsądek , ale rzeczywistość w przypadku kontroli może być z gołą inna .

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria dokładnie, rozsądek, a rzeczywistość w czasie kontroli to dwie różne kwestie

 

oznacz moderatorów