anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w przypadku jeśli kupujący zwrócił mi inny towar niż dostał?

Client:60818145
#8 Zapaleniec#

Ktoś kupił ode mnie część motocyklową do paczkomatu, na drugi dzień zwrot z powodu "Nie pasuje mi". Dziś otrzymałam przedmiot i od razu zauważyłam, że coś jest nie tak. Z wyglądu ten sam przedmiot, ale podmienił sobie, mój zostawił, a swój wadliwy odesłał. Widzę szczegóły, których wcześniej nie było, brakuje jednego elementu, pomalowany jest żółtą farbą, ma uszkodzenie i dorzucił jakiś element, który nie jest mój. Co z tym zrobić i gdzie to zgłosić, nie zamierzam oddawać pieniędzy, bo to nie moja część. 

Sprzedane na koncie firmowym 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

QueLord
#10 Popularyzator#

Dziękujesz za przesłaną paczkę, a następnie prosisz o jej odbiór i przysłanie prawidłowego produktu jednocześnie informując, że ten przesłany po X dniach będzie składowany za dodatkową opłatą. Oczywiście jeśli masz jasne i klarowne dowody na poparcie swojego zdania. 🙂 

oznacz moderatorów

Client:60818145
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, że będzie się upierał, że zwrócił właściwy towar i się nie dogadamy. Mam dowody jako zdjęcia, na aukcji widać dokładnie sprzedany przedmiot, a mam zdjęcia tego, co mi przysłał. Czy jeśli tak będzie i odmówię mu zwrotu pieniędzy to Allegro będzie po jego stronie i mnie jakoś ukarze? Jak to zwykle bywa na niekorzyść sprzedawcy.. 

oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

Jeśli masz jasne dowody (zdjęcia, a najlepiej nagranie) i przedstawisz je w ewentualnej dyskusji Allegro, wątpię aby obciążyli zwrotem środków Ciebie. Jeśli otworzy dyskusję, odpowiadaj w terminie (do 24h) i na spokojnie trzymaj się faktów. 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:60818145 Jeśli kupujący otworzy dyskusję to najlepiej będzie nie wdawać się w żadne niepotrzebne dywagacje tylko przedstawić dowody i powtarzać jak mantra - 'Proszę o odesłanie zakupionego towaru i odbiór odesłanej części lub przesłanie opłaconej etykiety'.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:60818145 Napisz kupującemu, że oczekujesz odesłania właściwego towaru a ten odesłany może odebrać od Ciebie we własnym zakresie.
Jeśli będzie się upierał przy swoim to możesz go poinformować, że złożysz zawiadomienie z art 286 KK.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie zwracaj środków jak masz dowody że podmienił.

oznacz moderatorów