anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w przypadku braku zapłaty za przedmiot (brak kontaktu, zablokowana na 5+1 dni sprzedaż) ?

irek_IRQ
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy Allegro Lokalnie myśli nad rozwiązaniem problemu nierzetelnych kupujących ? Czyli takich, którzy kupują przedmiot czy poprzez opcję licytacji czy też "kup teraz" po czym nie płacą za przedmiot ?

Moim zdaniem skupiliście się Państwo na "Ochronie Kupujących" pomijając w dużej mierze interes sprzedających. Przecież to chyba to oni wpłacają Państwu pieniążki... z ich wpłat się utrzymujecie ? Czy się mylę ?

Dlaczego zupełnie bezkarne są takie praktyki kupujących ? Nie ma żadnych konsekwencji dla nich... a karę ponosi sprzedający bo ma zablokowaną sprzedaż na 5 dni oraz potem jeszcze jeden dzień "oczekiwania" na odnowienie się ogłoszenia.

Wielokrotnie zgłaszałem takie sytuacje, w których po zakupie nastaje cisza, albo nawet jest kontakt z kupującym ale niczego on nie wnosi... niestety jedyna reakcja z Waszej strony to było poinformowanie mnie o tym co każdy sprzedający już wie.... czyli: "Czekać 5 dni na zapłatę..."

Dlaczego nie zostanie wprowadzona np. opcja "Zgłoś nieuczciwego kupującego", i po np. drugim zgłoszeniu przez sprzedających faktu zakupu/wygrania licytacji bez opłacenia i finalizacji zakupu kupujący  ma ograniczony czas do 6 godzin na opłacenie zakupu a po 3-cim razie dostaje blokadę konta. Przez co sprzedający może szybciej wrócić z ofertą sprzedaży.

Może wtedy kupujący się nauczy, że są przyciski "poproś o rezerwację" lub "obserwuj" w sytuacji gdy jest zainteresowany przedmiotem (niekoniecznie jego zakupem).

Nie gracie Państwo fair więc myślę że nie ma co oczekiwać że ktoś będzie z Państwem fair postępował. Skończy się tym, że większość kupujących i sprzedających będzie omijała zakup poprzez Waszą platformę (wykorzystując ją jedynie jako tablicę ogłoszeniowa)... bo żadnej stronie to się nie opłaca.

PS: Dla refleksji taki bardzo mądry cytat: "Jest tylko jeden szef. Klient. On może zwolnić każdego w firmie, od prezesa w dół – po prostu wydając swoje pieniądze gdzie indziej."

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Takie są zasady sprzedaży na AL, wystawiając akceptujesz to. Tak oferta odnawia się po 7 dniach a kupujący ma 5 dni za opłacenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu źle.

Dzień dobry.

Jeśli wystawię ogłoszenie z opcją Kup teraz na Allegro Lokalnie, ktoś dokona zakupu, ale nie zapłaci. Po jakim czasie ogłoszenie odnowi się automatycznie?

Pozdrawiam.

 

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Ogłoszenie, które nie zostało opłacone przez kupującego na Allegro Lokalnie powinno się wznowić po 5 dniach.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy ze wznowieniem oferty, zapraszam do ponownego kontaktu.

Życzę Miłego Dnia!



Pozdrawiam
// Damian O

Zespół Allegro

oznacz moderatorów

irek_IRQ
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Wznowienie oferty następuje po 5 dniach (oczekiwanie na zapłatę) + 1 dzień (prezent od Allegro Lokalnie) = 6 dni

"Kupujący Taranjit Singh (Client:64303481) nie zapłacił za przedmiot. Zakup został unieważniony. Za 24h wznowimy ogłoszenie. "

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@irek_IRQ Takie są zasady na Lokalnie, które akceptujesz korzystając z Allegro. Tam kupujący nie ma obowiązku zapłaty, umowy są warunkowe. 

Wystawiaj na zwykłym Allegro, na którym istnieje obowiązek zapłaty.

oznacz moderatorów

irek_IRQ
#8 Zapaleniec#

Czyli zasady są wadliwe.

Rozumiem, że:

1. Jeśli pojawi się 1000 fake-kont, to są one w stanie sparaliżować sprzedaż znakomitej większości sprzedawców na Allegro Lokalnie... i to zupełnie bezkarnie i w zgodzie z regulaminem ?

2. Jeśli mam przedmiot i chcę go sprzedać ale na Allegro Lokalnie jest kilka w atrakcyjniejszych cenach, to licytuję lub kupuję wszystkie (te, które są tańsze od mojego przedmiotu) i mogę spać spokojnie i bez stresu... ???

3. No i wreszcie najnowszy pomysł: mogę skutecznie i bez konsekwencji "zemścić" się na kupującym, który mi zablokował sprzedaż ? Rozumiem, że mogę to robić bez żadnej "kary" ze strony serwisu przez następne 5 lat ?

 

Czy nie wydaje Ci się po zapoznaniu się z tymi przykładowymi trzema sytuacjami, że jednak regulamin jest wadliwy ?

oznacz moderatorów

irek_IRQ
#8 Zapaleniec#

@xyz96 

Czyli zasady są wadliwe.

Rozumiem, że:

1. Jeśli pojawi się 1000 fake-kont, to są one w stanie sparaliżować sprzedaż znakomitej większości sprzedawców na Allegro Lokalnie... i to zupełnie bezkarnie i w zgodzie z regulaminem ?

2. Jeśli mam przedmiot i chcę go sprzedać ale na Allegro Lokalnie jest kilka w atrakcyjniejszych cenach, to licytuję lub kupuję wszystkie (te, które są tańsze od mojego przedmiotu) i mogę spać spokojnie i bez stresu... ???

3. No i wreszcie najnowszy pomysł: mogę skutecznie i bez konsekwencji "zemścić" się na kupującym, który mi zablokował sprzedaż ? Rozumiem, że mogę to robić bez żadnej "kary" ze strony serwisu przez następne 5 lat ?

 

Czy nie wydaje Ci się po zapoznaniu się z tymi przykładowymi trzema sytuacjami, że jednak regulamin jest wadliwy ?

oznacz moderatorów