anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas dostawy widoczny dla kupującego, a faktyczny czas realizacji ustawiony przez sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
robinho_10
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym poruszyć jeden bardzo przykry temat, który allegro mocno spaskudziło, chodzi o wyświetlanie terminu dostawy widoczny dla kupujących na podstawie poprzednich realizacji wysyłek. Otóż tacy sprzedający jak ja i zapewne wielu innych ma bardzo duży problem, szczególnie jeżeli szybko realizują na co dzień zamówienia, ja np. mam ustawioną realizację jeszcze tego samego dnia dla zamówień zrobionych do 15:00 i tego terminu faktycznie dotrzymuję. Problem rodzi się gdy taki oto sprzedający robi sobie 2 dni robocze urlopu, np. piątek i poniedziałek wolny, w czwartek przed tym wolnym piątkiem ustawiam sobie realizację wysyłek na 3 dni robocze i wyrzucam godziny realizacji tego samego dnia całkowicie i zadowolony robię sobie ten krótkie "wagary". Sielanka jednak nie trwa długo bo w niedzielę lawina e-maili i założonych dyskusji bo kupujący w piątek zamawiali produkty i miały dotrzeć w sobotę, a ja nawet im ich nie wysłałem i jak to tak można oszukiwać... w poniedziałek grad telefonów dokładnie z tymi samymi pretensjami. Okazuję się, że mimo ustawienia 3 dni roboczych na wysyłkę, allegro mimo wszystko wyświetla realizację zamówienia z dnia na dzień, ba ma jeszcze czelność wyświetlać, w statusie zamówienia u kupującego, że jest jakieś opóźnienie i sugeruje kontakt ze sprzedającym, a nawet dyskusję. Allegro celowo wprowadza kupujących w błąd, najważniejsze, że prowizja za zakup wpadła, a jak przyjdzie co do czego to wiadomo, że i tak kupujący będzie z płaczem poleci do sprzedawcy i mają to głęboko w poważaniu. W ofercie nie pokazuje się, prawdopodobny termin dostawy czy cokolwiek co może zasugerować, że dostawa może być te 2-3 dni później jest na bezczelnie "Dostawa jutro" bo kupujący wysyłali mi screeny z ofert. Jakim cudem Wy "allegro" Ci sami, którzy wywalacie oferty bo miniaturka miała jeden nie biały piksel, ci sami, którzy wg swojego "widzi mi się" łączycie, lub odpinacie produkty od ofert nie mając pojęcia nawet "z czym to się je", ci sami, którzy usuwacie ofertę za literówkę, możecie sobie pozwolić na tak karygodnie wprowadzanie kupującego w błąd, wiedząc, że na nas wyleją wiadro pomyj, bardzo bym prosił abyście to zmienili i wyświetlali termin dostawy, który aktualnie zadeklarowałem, a nie jaki deklarowałem wczoraj, czy tydzień temu, nie widzicie jakie to jest głupie? Wolałbym na przyszłość w wolny dzień na wyjeździe spędzić wg swojego uznania a nie wisząc na telefonie i się tłumacząc z Waszego upośledzonego systemu.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
SeasonaSales
#9 Pomysłodawca#

Niestety allegro nic z tym nie zrobi. Ale da się to obejść. Jak następnym razem będziesz mieć taką sytuację, to oprócz ustawienia czasu wysyłki na 2-3 dni, musisz jeszcze dodatkowo wejść sobie w "ustawienia sprzedaży" ---> "skuteczność wysyłki" ---> i kliknąć w "WYŁĄCZ DOSTAWY SZYBSZE NIŻ MOJA DEKLARACJA". 

Wtedy na 10 dni masz spokój i kupującym faktycznie zacznie się wyświetlać zdeklarowany przez Ciebie a nie przez wymyślony przez Allegro czas wysyłki. 

Po powrocie z urlopu wystarczy, że przywrócisz czas dostaw na 1 dzień lub natychmiast. A z tą drugą opcją w sumie nie musisz nic robić, bo ona po 10 dniach i tak wyłączy się sama... 

oznacz moderatorów