anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CZEGO DOTYCZY Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu

PSB-BUSTER_SJ
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Myszaa618
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem, wczoraj mi doliczyło do kilkunastu przesyłek, nadawałem na stronie inpostu z powodu pożaru serwerów OVH.

Dodatkowo przyjrzałem się tej opłacie i pojawia się sporadycznie na moim koncie przy kilku paczkach wcześniej, Przypadek, że to zostało zauważone, uważam, że powinien być jakiś email, że coś ekstra zostaje mi doliczone,

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@PSB-BUSTER_SJ @Myszaa618 To umowna "kara" doliczenie do przesyłki gdy deklarowana waga, wielkość przekracza i jest zaliczana do droższej cenowo kategorii wysyłek. Dla poszczególnych dostawców są to rożne parametry i ceny takiej kary względem deklarowanych właściwości przesyłki

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Czy dobrze rozumiem, że Inpost (paczkomat) nalicza opłatę 3zł netto za weryfikację gabarytu, bo np. paczka nie mieści się w kat. A tylko w B, mimo, że opłata w SMART, zarówno w kat. A jak i B dla sprzedającego jest stała dla A, B, czy C?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl dobrze rozumiesz. Ta weryfikacja działa i w drugą stronę z C do A.

Chodzi o to że jak by wszyscy zaczęli nadawać w gabarycie C (bo ta sama cena dla A,B,C) to skrytki A i B były by puste. i automatycznie mniej paczek trafiało by do paczkomatu bo kurier wszystkie paczki umieszczał by tylko w C. 

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Czyli jeśli będę zaznaczał C, a Inpost stwierdzi, że paczka zmieści się jednak do B to ja za to zapłacę?

Sprzedaję czasem z odbiorem z magazynów zewnętrznych i nie mam wiedzy w co (jaki gabaryt) spakuje tam magazynier (który ode mnie dostaje etykietę wcześniej wygenerowaną).

Kurierka mam nadzieje nie weryfikuje w dół (jeszcze nie miałem takiego przypadku).
Pozostaje mi chyba w tych ofertach wyłączyć paczkomaty.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@DlaMistrzow_pl Jeśli to inpost to nie ma tragedii, DPD nie jest takie tanie, najtańsza dopłata do około 11 PLN a najdroższa około 400 PLN 😄 Chyba, ze zwiększyły się stawki bo tyle było z 3 lata temu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Ale DPD naliczy mi co najwyżej 12zł za niestandard. Wagi nie mam jak przekroczyć, a wymiary zawsze podaję z górką. Kilka lat tak wysyłałem DPD, Fedex, PP przez Sendit i nigdy dopłat nie było.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@DlaMistrzow_pl 12 PLN za przesyłkę paletową, czyli ponad 30pare kg wcześniej 40 kg która kosztuje ponad 30 PLN? Każdy by wolał wysyłać z karą bo taniej 😉

Pozmieniało się w wymiarach DPD? waga była liczona zawsze z wymiarami dla określenia całości która klasyfikowała jaki to gabaryt. No chyba, ze tu na allegro jest inaczej lub się już pozmieniało 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

PSB-BUSTER_SJ i Myszaa618 i DlaMistrzow_pl - spróbuję to wyjaśnić.

Na początku było tak: przesyłka Allegro Paczkomat, czy Paczkomat SMART - stała kwota do gabarytu "C". Więc wszyscy sprzedawcy adresowali wszystko na gabaryt "C" - po co zajmować się mierzeniem przesyłek, skoro i tak płaci się za gabaryt "C". To chyba było logiczne rozumowanie. Jednak okazało się, że nie - bardzo szybko zostały "zapchane" i zbytnio obciążone wszystkie skrytki w paczkomatach z gabarytem "C".

I teraz wyszła na jaw cała nieudolność systemu Paczkomatów InPost. Jako sprzedawca płacisz taką samą  cenę za gabaryt A,B,C. Ułomność systemu InPost polegała na tym, że wysyłając paczki o grubości 5 cm zaadresowanych jako gabaryt C - InPost wkładał je do skrytek z gabarytem C.  Ja to po prostu określiłbym jako nieprzystosowanie systemu wysyłek (ze strony InPost) do umów z Allegro. Generalnie to sprzedawcę nie powinno nic obchodzić - płacę za dostawę towaru w gabarycie "C" i tak powinna być wykonana usługa.

Ale InPost poszedł oczywiście "na skróty". Pomimo, że płacisz stałą cenę (powiedzmy te 8,99 zł za wysyłkę), za wszelkie rodzaje gabarytów, to musisz wysłać paczkę zgodnie ze wskazanym gabarytem.

W ten sposób InPost odbija sobie część kosztów związanych z niekorzystnymi umowami z Allegro.

Podsumowując - W InPost Paczkomat paczka ma się zgadzać w zadeklarowanym gabarycie. Inaczej przychodzą dopłaty.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Nadałem dwie przesyłki paczkomatowe z tym samym towarem, tak samo zapakowane. Były na granicy A/B (A na wcisk) więc nadałem je jako B. Efekt - jedna doszła jako B, druga zweryfikowana do A. Musieli się natrudzić by ją wcisnąć w te 8cm. Chore!

oznacz moderatorów