anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy istnieje możliwość anulowania "Kup Teraz" przez sprzedającego. Weryfikacja nowych kont.

johny191
#8 Zapaleniec#

Witam.

Wystawiłem na allegro przedmiot z ustaloną ceną i opcją zakupu "Kup Teraz". W piątek, około godziny 17:00, przedmiot został zakupiony przez zainteresowanego kupującego. Jako, że w dzień odsypiałem nockę, a na 19:00 miałem ponownie stawić się w pracy, przed wyjazdem rzuciłem tylko szybko okiem na allegro i zauważyłem, że oferowany prze ze mnie przedmiot. został sprzedany. W sobotę rano, po powrocie z pracy, sprawdziłem allegro, forma wysyłki została wybrana, a opłata uiszczona. Po ogarnięciu kilku spraw w domu, stwierdziłem, że nie dam rady, na razie ,przygotować paczki, bo muszę się trochę przespać. Przed położeniem się, wysłałem kupującemu wiadomość (poprzez allegro), że paczka zostanie nadana w poniedziałek (19.09.2021) w godzinach porannych.

Wstałem przed 16:00 i postanowiłem zająć się zorganizowaniem przesyłki zakupionego przedmiotu. Kupujący odpisał na moją wiadomość, informując mnie, że ją odebrał  i podał numer paczkomatu na jaki należy nadać paczkę. Po sprawdzeniu konta kupującego i adresu wysyłki, pojawiły się u mnie wątpliwości.

Zakup został dokonany, przez osobę posiadającą konto na allegro, mniej niż miesiąc. Konto posiada jedynie numer klienta (prawdopodobnie, zostało założone, w momencie zakupu przedmiotu). Opłata, za przedmiot została uiszczona, zaraz po zakupie, przez PayU. W tym momencie pieniądze znajdują się na moim koncie allegro, nie wypłacałem ich jeszcze. Forma dostawy to paczkomat Inpost. Moje obawy wzbudziły adresy. Inny jest adres posiadacza konta allegro i inny adres wysyłki. Są to miasta oddalone od siebie o ponad 300km. W tym roku, dokonywałem już transakcji z osobą mająca konto na allegro, mnie niż miesiąc. Adres wysyłki pokrywał pokrywał się z adresem konta allegro, transakcja przebiegła pomyślnie.

Postanowiłem wyjaśnić swoje wątpliwości z kupującym i zadzwonić pod podany numer telefonu. W sobotę po godzinie 16:00, nikt nie odebrał, zgłosiła się poczta. Dzisiaj rano, podjąłem dwie kolejne próby, jedną z mojego numeru podanego na allegro, drugą z innego telefonu (numeru). W obu przypadkach nikt nie odebrał. Rozumiem, że jest weekend ale zaczyna to budzić coraz większe obawy z mojej strony.

Co ciekawe, dostałem na pocztę, od allegro maila (automatyczna wiadomość po zakończeniu ogłoszenia), w którym zostałem poinformowany o dokonanym zakupie przedmiotu, oraz że mam oczekiwać kolejnego  z informacją o formie zapłaty i sposobie wysyłki przedmiotu. Drugi mail, od allegro finanse, z informacją o formie zapłaty i sposobie wysyłki, póki co do mnie nie doszedł. W wcześniejszych moich ogłoszeniach, zawsze otrzymywałem dwa maile.

W związku z zaistniałą sytuacją, chciałem się dowiedzieć:

1. Czy jako sprzedający, mam jakąkolwiek podstawę do anulowania, odwołania zakupu?

2. Czy przy zakładaniu nowego konta allegro, następuje jakakolwiek jego weryfikacja, a jak tak, to ile ona trwa.

Obawiam się, że konto może jeszcze nie być zweryfikowane, a ktoś dokonał płatności skradzioną kartą.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@johny191 Masz pieniądze tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ ?

Jeśli tak, wyślij towar na adres podany przez kupującego. Adres kupującego podany na Allegro nie musi być taki sam, na jaki kupujący chce otrzymać przedmiot. Może chcieć dostawy na inny adres, nawet do innej osoby. Jeśli masz pieniądze i wyślesz towar na wskazany adres, w pełni wywiążesz się z umowy i nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Jako sprzedający nie możesz anulować zakupu.

 

oznacz moderatorów

johny191
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, że kupujący może chcieć i ma prawo do wysyłki pod wskazany przez siebie adres. Może jestem trochę przewrażliwiony bo z jednym ogłoszeniem na **piiip** miałem spore problemy (próba oszustwa) i chciałem wyjaśnić swoje wątpliwości, tym bardziej że kwota za przedmiot jest dość spora.

Wiesz może jak wygląda obecnie proces weryfikacji nowych kont?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wiem. Konto jest zakładane na wskazany adres e-mail. Użytkownik na ten adres otrzymuje wiadomość od Allegro w celu zakończenia procesu rejestracji i już może kupować.

Gdy chce sprzedawać, musi potwierdzić swoje dane przelewem z własnego konta bankowego, ale jako kupujący też może domagać się wysyłki towaru na inny adres.

Wyślij ten towar, masz pieniądze. Po otrzymaniu wpłaty masz obowiązek go wysłać.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@johny191 

Inny adres jeszcze nic nie musi znaczyć. Zdarzało mi się wysyłać na dane do wysyłki zupełnie innej osoby. Nie jeden raz. Nieodbieranie telefonu też nie jest jakimś specjalnie zaskakującym wydarzeniem. Napisz smsa, przedstaw sytuację - może to rozwieje Twoje wątpliwości.

Idąc tym tropem - ze sporą ilością transakcji musiałbyś czekać z wysyłką. Jak masz wpłatę u siebie, to wysyłaj, a posiadaczowi konta podeślij dane dostawy. Ja tak się nauczyłem robić, jak dochodziło do jakichś niewyjaśnionych podmianek danych dostawy w systemie (tak twierdzili kupujący).

oznacz moderatorów