anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako konto prywatne mam możliwość wystawiania faktury

donieckiii
#8 Zapaleniec#

Hej prowadzę małą sprzedaż bez firmy na koncie prywatnym i mam zaznaczone , że nie wystawiam Faktur . Po ostatnim zakupie klient napisał do mnie że potrzebuje on Fakturę . Jest jakaś możliwość wystawienia takiej faktury  ? Czy wytłumaczyć mu że nie dostanie takiej 🙂 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Bierzesz dane, wypisujesz, pakujesz do paczki lub wysyłasz w pdf i już.  W allegro legalnie tego nigdzie nie oznaczysz oprócz ewentualnie strony o mnie, gdzie i tak nikt nie zagląda. Do niedawna jeszcze w drobnym ułamku ofert dało się zaznaczyć wystawianie ofert na prywatnym, od przedwczoraj już ta opcja na stałe zablokowana jest. Pewnie odblokują dopiero jak klienci zaczną się do UOKÓw skarżyć, ze działalności nierejestrowane podają nie prawdziwe info na allegro. Były tu tematy co ludzie chcieli wystawiać faktury i nie mogli... 

oznacz moderatorów

donieckiii
#8 Zapaleniec#

Hmmm rozumiem , jednak nie do końca wiem jak to zrobić jestem na działalności niezarererejtrowanej i nigdy faktury nie wystawiałem , jest do tego jakiś specjalny program ? Paczkę już otrzymał klient , jak to ogarnąć na PDF aby mu wysłać FV

oznacz moderatorów

patrycjapilawska
#7 Wielbiciel#

wystrczy napisac kupujacemu ze kupil od osoby prywatnej nie firmy, i faktury nie otrzyma

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ale nierejestrowana ma obowiązek ja wystawic.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Szczerze to kupiłabym zwykły bloczek do faktur. Ja przez 11 miesięcy wystawiłam aż dwie. Ludzie nie proszą jak nie wiedzą.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Masz obowiązek wystawić fakturę lub rachunek na żądanie kupującego. Jak masz NIP to wystawiasz "faktury", a nie nie masz to "rachunek" (wyglądają identycznie, tylko nazwą się różnią).

Poszukaj w necie szablonu faktury dla nievatowca (co najwyżej zmienisz nazwę na rachunek), zwolnionego z art 113 ustawy o VAT (chyba że jesteś czynnym płatnikiem VAT, wtedy wystawiasz normalną fakturę VAT).

oznacz moderatorów