anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedająca jestem zmuszona do oddania pieniędzy za wysyłkę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Mam wysyłki indywidualne, wysyłam poza Allegro. Ktoś kupił przedmiot, ale go zwrócił, bo mu nie pasuje (dodam, że część jest sprawna, po prostu u niego w samochodzie coś powoduje zakłócenia). Zwrot pokrył kupujący, bo tak mam w warunkach zwrotu.

Natomiast chciałabym się dowiedzieć czy jeśli towar jest sprawny to jestem zmuszona do oddania pieniędzy za przedmiot wraz z wysyłką pierwotną? Wiem, że mogę ją odznaczyć. Allegro sugeruje, aby zwrócić, ale jest tam takie magiczne słowo "powinien", czyli rozumiem, że nie muszę i również nie widzę innej opcji, bo niby dlaczego mam pokrywać kogoś wysyłki, zwłaszcza, że dana rzecz jest sprawna. Z wysyłek Allegro nie korzystam, bo są niekorzystne dla mnie oraz nie ma u mnie takich punktów odbioru, które trzeba zaznaczyć, aby dostępny był smart...  

 

"Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie."

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

Tzn, prywatny sprzedajacy🤔, więc nie musisz przyjmować zwrotów. Przyjmujesz to: "Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie."

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Czyli jeśli w ofercie mam odbiór osobisty - 0 zł, to rozumiem, że to najtańsza przesyłka i wtedy nie zwracam?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Od kiedy odbiór osobisty to przesyłka? 🙈

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

chodziło mi o ofertę, ale tak masz rację, napisane jest, że musi być przesyłka

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Nie, koszt wysyłki!

oznacz moderatorów
Client:115897569
#1 Nowicjusz#

Nie cwaniakuj po zakończysz przygodę z Allegro szybciej niż myślisz.

Masz cztery komentarze. Jeden wkurzony klient zaboli cię dużo bardziej niż oddanie pełne kwoty klientowi.

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

ale ja nie cwaniakuje, tylko chce się doinformować, bo pokrywanie kosztów kogoś wysyłek jest śmieszne

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Musisz Sobie wkalkulować w cenę takie zwroty.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Może i śmieszne ale tak stanowi prawo.

Zanim zaczniesz sprzedawać na poważnie przez internet (szczególnie na allegro) poczytaj sobie o swoich obowiązkach wobec konsumenta.

Podstawowe rzeczy:
- reklamacja,

- odstąpienie od umowy,

- terminy obowiązujące Cię przy reklamacjach oraz odstąpieniach,

Zapoznaj się z czym są i jak działają dyskusje bo na tym można popłynąć bardzo szybko, szczególnie jako nowe konto.

Pamiętaj, że mając takie nowe konto jak Twoje przy tak małej ilości ocen wystarczy jeden negatyw i Twoja przygoda ze sprzedażą na Allegro może się zakończyć raz na zawsze.
Rób wszystko aby kupujący byli zadowoleni nawet jeśli będzie to dla Ciebie oznaczać stratę.

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Zawsze odpowiadam na czas i zwracam koszty przesyłek. A druga sprawa dlaczego negatywny komentarz może aż tak źle wpłynąć na moją sprzedaż? Zablokują mi dostęp do wystawiania towaru czy moje oferty nie będą się wyświetlać? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Przy nowym koncie, malej ilości komentarzy każdy negatywny komentarz zakończy się współpraca z Allegro. Niestety taka jest cena dla początkujących. Wpływa to na jakoś!!

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Ale nadal nie rozumiem w jaki sposób się zakończy, chciałabym coś więcej się dowiedzieć na czym to polega

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak twoja jakość sprzedaży będzie poniżej akceptowalnej to Allegro zablokuje Ci konto i każe ją podnieś, jak podniesiesz jak będzie konto zablokowane? Wówczas będziesz musiała dogadać się  z tym co wystawił negatywa i wcale nie oznacza że Ci i jak odblokują konto.

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Ok rozumiem 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Zawsze za zwrot płaci kupujacy, tylko ze Smartem ma za darmo albo paczkomat. a to wszystko już Ci wcześniej pisaliśmy: ze prywatny nie musi przyjmować zwrotów, że jak przymniesz to zwracasz najtańszy koszt wysłania w danej ofercie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars Dlaczego ? ... pewnie się niedługo przekonasz , ale na razie nie próbuj .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Vulcan-Cars jeśli sprzedajesz jako firma to zawsze zwracasz koszt najtańszej wysyłki z oferty więc jak masz smarta to 0pln jesli jako osoba prywatna to nic nie musisz zwracać bo na zwrot musisz się zgodzić. Koszt zwrotu zawsze leży po stronie kupującego, a i nie odbierasz paczek zwrotnych za pobraniem.

oznacz moderatorów
Vulcan-Cars
#8 Zapaleniec#

Dzięki za rzetelną odpowiedź 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣   

oznacz moderatorów