anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedający mogę anulować transakcję gdy nie ma odpowiedzi ani wpłaty od kupującego?

pawelr994
#8 Zapaleniec#

3 dni temu zakupiona została konsola jednakże kupujący do dzisiaj nie opłacił przedmiotu jak i nie odpowiada na pytania z mojej i allegro strony. Czy mogę wcześniej anulować transakcję?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, na zapłatę ma 7 dni na zwykłym i 5 dni na AL.

oznacz moderatorów

pawelr994
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze pozwolę sobie zapytać: Co jeżeli transakcja faktycznie nie dojdzie do skutku i ogłoszenie wróci na allegro? Istnieje jakaś rekompensata z tego tytułu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak rekompensata, nie naliczą prowizji.😁 oczywiście jeżeli nie było wysyłki za pobraniem bo wówczas będziesz musiał pisać o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pawelr994 Gdzie konsola została zakupiona? Na zwykłym Allegro? Tam kupujący ma 7 dni na zapłatę, nie możesz wcześniej anulować.

Na Allegro Lokalnie? Tam kupujący ma 5 dni na zapłatę. Po tym czasie, jeśli nie zapłaci, transakcja zostanie uznana za niebyłą, umowa będzie rozwiązana zgodnie z regulaminem, a ogłoszenie odnowi Ci się automatycznie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pawelr994 możesz , ale tylko na wlasne ryzyko .Po odpowiednim czasie jak wskazał LEW433 allegro automatycznie anuluje transakcję uniemożliwiając tym samym sfinalizowanie transakcji przez kupującego . Dla własnego bezpieczeństwa zaczekaj na wiadomość o anulowaniu .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Typowo Januszowo / Grażynowe postępowanie a allegro na to pozwala.

Wg. mnie płać od razu  - nie masz kasy to s.... spadaj.

No dobra- maks 48h na opłacenie to powinno być max.

Sorry - ale to typowe  - kupi , nie płaci i ma w 4 literach odpisać na mail.

Jakby łaskawie odpisał ,że rezygnuje - masz szanse sprzedać a nie mrozić towaru.

Z mojego doświadczenia - jak nie opłaci od razu to w 99% już nie opłaci w calę.

1% to opłaty do maks 3 dni po zakupie.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

pawelr994
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Myślę tak samo. Szczerze nie miałbym z tym aż takiego problemu gdyby nie fakt iż przed świętami konsole mogą lepiej się sprzedawać niż po ale liczę, że moje ogłoszenie jest na tyle atrakcyjne, że się sprzeda także 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Butiktalulla Dokładnie jak piszesz , ale my możemy sobie tu tylko o tym pomarudzić bo to wiadomo nie od dziś jak to działa  --karuzela się kręci i to szybko sprzedający jak nie ten to tamten. Tylko jedno może to zmienić aby ten serwis wszedł na obiektywnie równe tory dla wszystkich więcej konkurencji dla tego serwisu aby karuzela traciła prędkość-My sobie możemy tylko popisać jak narazie.

oznacz moderatorów