anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący ma prawo żądać screenu faktury zanim otrzyma paczkę?

PatrykDyzio
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Pytanie jak w temacie. Zmagam się z uporczywym kupującym który chciał abym wysłał fakturę z odsłoniętymi danymi i wysłał mu na maila. Czy mam taki obowiązek zanim przesyłka dojdzie do niego z fakturą papierowa ponieważ nie mam jak zeskanować.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

PatrykDyzio
#7 Wielbiciel#

Nie wiem kto jest po drugiej stronie, wolałbym żeby faktura doszła z paczką.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PatrykDyzio robisz problem z niczego . Masz watpilwości prześlij pro-formę na podstawie , której wystawisz właściwą fakturę i włożysz do paczki .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria paczyłem na sprzedaż i wygląda na osobę prywatną sprzedającą wcześniej zakupiony produkt z fakturą na siebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 pozostaje zrobić fotkę ....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria no tak tylko po co kupującemu wcześniej faktura z poprzedniego zakupu produktu ? na dodatek prośba o odkryte dane ? może potrzebuje do czegoś takiej faktury ? różne cuda tu się działy i kreatywność kupujących nie zna granic 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 jeśli jest to faktura zakupu to zapewne od przedsiębiorcy czyli nie ma czego się obawiać , swoich danych również nie musi bo klient  opłacił to ma w swojej zakładce . Jeśli jest na fakturze pesel to osobiście bym go przykrył .

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@PatrykDyzio W windowsie od 10 w górę masz opcję druku do pliku pdf. Większość programów do fakturowania też ma taką możliwość. Na telefon masz programy do robienia skanów i zapisywania ich do pdf, jeśli mowa o fakturze do towaru używanego.

Jeśli to Kupujący pisze, z konta Allegro, na którym dokonał zakupu, to nie widzę przeciwwskazań. Jest też opcja na zwykłym Allegro przesłania faktury poprzez zamówienie na Allegro, jeśli chcesz mieć pewność, że dotrze ona tylko do Kupującego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@PatrykDyzio Zgodnie z przepisami f-rę wystawia się po zakupie, przy odbiorze przedmiotu.To czy wyślesz wcześniej plik z f-ra to tylko Twoja dobra wola > nie chcesz to nie musisz tego robić. Jezeli to taki "namolny" klient to licz się z negatywem po odbiorze paczki

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PatrykDyzio czy Ty jesteś firmą czy osoba prywatną i wysyłasz towar z fakturą na towar kupiony wcześniej ?   Jeśli do wysyłki dołączasz swój dowód zakupu jako osobna prywata to nie masz obowiązku wysyłać skanów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów